Milan 2:2 Lazio
Lazio

Odličan uvod Milana i Lazija

Ante Zovko • petak, 09.09.2011.

Talijansko nogometno prvenstvo otvoreno je sjajnom utakmicom Milana i Lazija. Momčad Edoarda Reje vodila je 2:0 u prvom poluvremenu, a branitelj naslova izjednačio je do kraja poluvremena.

Prvo poluvrijeme prve utakmice novog izdanja Serie A ponudilo je najbolju pozivnicu za novu sezonu. Konačni rezultat 2:2 postavljen je u prvih 45 minuta, a Lazio može žaliti što nije otišao u Rim sa sva tri boda.

Edoardo Reja u napad je postavio pojačanja, debitante u talijanskom nogometu, Miroslava Klosea i Djibrila Cissea, i pogodio. Dvojac je par puta napravio nered u Milanovoj neuvjerljivoj obrani.

Međutim, branitelj naslova ipak ima puno bolje igrače na drugoj polovici terena koji su osigurali povratak, a da je bilo manje sebičnosti, mogli su osigurati prvu pobjedu.

Klose je u 11. minuti pokazao zašto njemački izbornik i dalje računa na njega. Sjajno je primio loptu u šesnaestercu Milana i istodobno prevario Alessandra Nestu. Realizacija nakon toga nije bila problem.

11 minuta poslije Cisse iskoristio je slabo pokrivanje Milanove obrane. Iako je sada bilo više igrača oko njega, nitko ga nije pokrio na pravi način pa on pogađa glavom nakon ubačaja Maurija s desne strane napada.

Ni po čemu Milan nije izgledao kao bolja momčad. Ipak, spasila ga je klasa igrača. Aquilani je u 29. vratio Milan iz mrtvih lijepim proigravanjem ispred šesneaterca za Cassana pored desne stative, ovaj nesebično nabacuje ispred gola, a Zlatan Ibrahimović lagano posprema u mrežu.

Potpuni povratak uslijedio je u 34. minuti nakon kornera s desne strane. Cassano je ovaj put iskoristio priliku da se i sam upiše u strijelce. Međutim, Rossonerima kao da nije bilo dovoljno upozorenja kad je obrana opet "zakuhala" ispred Abbiatija. Hernanes iz blizine gađa pokraj stative kad se činilo da ne može promašiti.

Cassano je odmah na povratku na teren na početku drugog dijela mogao potpuno okrenuti rezultat. Odigrana je kontra Milana, Cassano je ušao s lijeve strane i pokušao pogoditi, ali mu udarac odlazi pored lijeve stative.

Najava je bila dobra, ali drugo poluvrijeme donijelo je mnogo manje uzbuđenja. Cassano je bio u glavnoj ulozi i u 63. minuti. Pokupio je Ibrahimovićevu dijagonalu na daljoj stativi i pogodio drugu, bližu.

Propustivši veliko vodstvo, Rejina se momčad povukla i umalo skupo platila. Već minutu kasnije Bizzarri brani Boatengov udarac na Cassanovu povratnu loptu. Nedugo potom opasnost s druge strane pripremio je brzi Cisse. Francuz je umalo šokirao San Siro prije nego što je Nesta skrenuo loptu u korner.

Kako se susret bližio kraju, tako su Lazijevi igrači bili bliže svojem vrataru, a Milan je povećavao pritisak. Frustracija domaćih mogla se osjetiti, a Ibrahimović se pobrinuo da onda bude još veća kad je u 74. pucao sam neprecizno u situaciji kad su mu dva suigrača bila u boljoj poziciji.

Šveđanin je mogao popraviti vlastiti dojam kad je u 85. snažno opalio u Bizzarrija, ali Lazijev vratar izvlači odličnu obranu. Pato je tu bio u još boljoj poziciji, ali za razliku od Cassana kod drugog gola, nije dobio loptu.

Pokušavao je prvak pobijediti sve do kraja pete minute sudačke nadoknade, a činilo se kako će zadnja prilika biti kornera u posljednjim sekundama. Dok su svi namještali u šesnaestercu Lazija, pedantni sudac je odsvirao kraj i zaradio salvu zvižduka.

• Obrisan korisnik10.09.2011. u 01:32
    Klose je fenomenalno pojačanje za talijansku ligu, a to će i pokazatI!
  • Obrisan korisnik10.09.2011. u 00:40
    Bravo Lazio! Cisse i Klose se pokazuju kao jako dobra pojačanja, mada me obrana malo zabrinjava ... više možda bekovi .. curilo je na sve strane u jednom dijelu utakmice, i prelako je Milan dolazio u prilike. Nadam se jako dobroj sezoni Lazija i ove godine ;)
  • Obrisan korisnik09.09.2011. u 23:14
    Za otvaranje prvenstva odlicna tekma,jos samo da je Milan pobjedil!
  • Obrisan korisnik09.09.2011. u 23:00
    utakmica je bila fenomenalna svaka čast Milanu i Laziju što su nam dali ovakvu utakmicu i nagovjestili uzbudljivo prvenstvo