Bundesliga, 5. kolo, 09.09.2011, 20:30 h
Augsburg 1:4 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer dominantan u Augsburgu

Ante Zovko • petak, 09.09.2011.

Peto kolo Bundeslige otvoreno je u Augsburgu gdje se domaćin nije mogao oduprijeti Bayeru koji je uz visoki rezultat privremeno zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice.

Augsburg je nakon poraza 4:1 od gostiju iz Leverkusena ostao jedna od tri momčadi u Bundesligi koje ne znaju za pobjedu. Iako je dobro počelo za domaćine, Bayer je brzo vratio stvari na svoje mjesto i rutinski osigurao pobjedu.

Utakmica teško da je mogla bolje početi za Augsburg. U petoj minuti domaći su "pleli" akciju oko lijeve strane šesnaesterca, a nakon pogreške Bayerove obrane, došlo je do ubačaja s lijeve strane pred gostujući gol. Kad se činilo da nitko neće biti dovoljno brz, Hajime Hosogai je uletio iz drugog plana i zakucao.

Nisu domaći navijači ni sjeli na svoja mjesta poslije veselja, a već ih je u sljedećoj minuti razočaralo izjednačenje. Kiessling je poveo akciju s Bayerove polovice, fino uposlio Sidneyja Sama koji bježi Augsburgovoj obrani i matira vratara.

Bayer je, oporavivši se brzo od šoka, preuzeo inicijativu i bio konkretnija momčad. Moralo se to osjetiti i na rezultatu pa je u 23. minuti došlo do logične promjene rezultata. Augusto je sve pripremio Kiesslingu promiješavši domaću obranu, a strijelcu je preostao lakši zadatak.

Budući da nisu uspijevali nametnuti nekakav ritam, nogometaši Augsburga okrenuli su se igri na kontre i u nekoliko navrata umalo profitirali. Pokušavali su Werner i Bellinghausen i nije im mnogo nedostajalo da spreme loptu u Bayerovu mrežu.

Apotekari su to znali iskusno kazniti. Diego Castro u 72. minuti stvorio je driblingom višak na desnom krilu, dodao Samu, a on odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca postiže svoj drugi pogodak.

Ako je i bilo neizvjesnosti, nestala je potpuno u 80. minuti. Augusto pronalazi Erena Derdiyoka na desnoj strani kaznenog prostora, ovaj lijepo zavrće iza domaćeg braniča, a kad mu je Jentzsch obranio prvi, drugi udarac završio je u mreži.