Mario Glasnović • nedjelja, 11.09.2011.

Posljednje dvije utakmice drugog kola Bundeslige završile su rezultatom 2:1. U prvoj utakmici Nürnberg je slavio u Kölnu, a u drugoj je Mario Mandžukić s dva pogotka donio pobjedu Wolfsburgu u susretu sa Schalkeom.

Mario Mandžukić s dva pogotka donio je pobjedu Wolfsburgu u utakmici protiv Schalkea. Hrvatski reprezentativni napadač postigao je prve golove u novoj sezoni i na taj način donio je svojoj momčadi tri boda u petom kolu Bundeslige.

Utakmica u Wolfsburgu bila je iznimno zanimljiva i dinamična. Felix Magath od prve minute na teren je poslao Marija Mandžukića i Srđana Lakića, dok treći Hrvat u redovima Vukova, Hrvoje Čale, nije konkurirao za ovaj susret.

Schalke je poveo nakon 13 minuta igre, akciju gostujućih nogometaša dobro je pratio Raul koji je spretnom reakcijom doveo svoju momčad u vodstvo. Legendarnom španjolskom napadaču ovo je bio treći pogodak u Bundesligi ove sezone.

Mandžukić je u 20. minuti imao dobru priliku, no njegov udarac glavom nije završio u golu. Mandžo je probao i devet minuta kasnije, ali niti onda nije bio dovoljno precizan. No, za promašaje se iskupio u 33. minuti.

Rasmus Jonsson nakon dobre kombinacije probio je lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje se našao naš napadač koji glavom neometan pogađa za izjednačenje rezultata. Do poluvremena je Mandžukić imao još jednu priliku za postizanje pogotka, ali na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

U nastavku utakmice Srđan Lakić imao je nekoliko izglednih prilika, ali nije uspio upisati se u strijelce. U strijelce se zato upisao Mandžukić koji se još jednom pretvorio u junaka Wolfsburga. Kada se mislio da će utakmica završiti bez pobjednika, Mandžukićev pogodak u 82. minuti, uz dosta sreće, donio je pobjedu Vukovima.

Zanimljivu utakmicu vidjeli smo Kölnu na Rhein Energie Stadionu. Snage su odmjerile momčadi Kölna i Nürnberga, a utakmicu su obilježili crveni kartoni, jedanaesterci i naravno golovi. Od prve minute obje momčadi su ušle dosta nervozno u utakmicu. Mato Jajalo u igru je ušao u nastavku, a naš vratar Miro Varvodić utakmicu je gledao s klupe.

Već u prvoj minuti utakmice Nürnberg je mogao povesti, ali Alexander Esswein pogodio je vratnicu. Gosti su još jednom pogodili okvir vrata i to u 16. minuti, češki napadač Tomas Pekhart sjurio se prema šesnaestercu i s desne strane snažno šutirao te pogodio gredu.

Do 30. minute mreže se nisu tresle, a onda smo u razdoblju od deset minuta vidjeli čak tri pogotka. Najprije je Nürnberg poveo u 31. minuti kada je Timmy Simmons realizirao jedanaesterac, a isti igrač pogodio je i pet minuta kasnije, također s "bijele točke". Nogometaši Kölna nisu se predali već su smanjili rezultat u 39. minuti.

Nakon dobre akcije i nekoliko promašaja domaćih napadača u pravo vrijeme i na pravome mjestu našao se Adil Chihi. Do kraja poluvremena vidjeli smo i isključenje Pekharta koji je dobio drugi žuti karton i morao je ranije otići na tuširanje.

U nastavku utakmice nismo vidjeli pogotke. Na samom početku drugog poluvremena u igru je ušao hrvatski reprezentativac Mato Jajalo, a umjesto njega je izašao Christian Eichner. Do kraja utakmice kao jedinu zanimljivu stvar vidjeli smo isključenje Slovenca Miše Breča koji je nakon neopreznog starta morao napustiti teren.