Bundesliga, 5. kolo, 10.09.2011, 18:30 h
Werder Bremen 2:0 Hamburger SV
Hamburger SV

Pizarro donio pobjedu Werderu

Damir Žbulj • subota, 10.09.2011.

Posljednji susret subotnjeg rasporeda njemačke Bundeslige odigrali su Werder i HSV, naših Petrića i Iličevića. Nakon što u prvih 45 minuta pogodaka nije bilo, u nastavku susreta golovima Pizarra domaćin je stigao do 2:0 pobjede.

Veliko je rivalstvo između Werdera i HSV-a. U tzv. Derbi sjevera gosti iz Hamburga ušli su s posljednjeg mjesta na ljestvici, nadajući se kako će baš u Bremenu stići do prve prvenstvene pobjede. Od početka je svoje mjestu u sastavu iz Hamburga zauzeo Petrić, dok novopridošli Iličević još uvijek odrađuje kaznu zbog crvenog kartona kojeg je zaslužio u bivšem klubu Kaiserslauternu.

Kako to obično biva u derbiju, nije u prvom poluvremenu bilo puno od igre. Uz borbenu i čvrstu igru nije bilo previše prilika, gosti su se orijentirali na kontranapade, dok Werder nije uspio iskoristiti svoje malobrojne šanse za pogodak.

Pokušavali su za domaće i Pizarro s ruba kaznenog prostora u 17. minuti, Arnautović u 23. nakon slobodnog udarca, ali jedina prava prilika za Werder bila je ona u 39. minuti. korner je s desne strane izveo Marin, a Sokratis glavom loptu šalje samo u okvir gola pa je rezultat na odmoru ostao onaj početni. Prvih 45 minuta proteklo je u žustroj i na momente gruboj utakmici, a sudac je podijelio čak pet žutih kartona, tri za goste, dok su dva dobili domaći igrači.

U nastavak susreta domaći nogometaši ušli su odlučno kako bi stigli što prije do pogotka. Pritisak je urodio plodom već u 48. minuti. Korner je s lijeve strane izveo Marin, na drugoj vratnici Pizarro je najviši u skoku, loptu glavom šalje u prežu, ali sudac je poništio zgoditak zbog navodnog prekršaja Werderova napadača.

Stisnuli su domaći nogometaši u tim minutama, zaredalo se s ubačajima oko kaznenog prostora, a iz jedne slične pozicije Werder je i stigao do prednosti. Slobodan udarac s 20-ak metara izveo je Marin, pogađa omaleni veznjak vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao je Pizarro i glavom ju zakucao u mrežu.

Utakmica je bila riješena u 78. minuti. Još jednom je proradila kombinacija Marin - Pizarro. Ubačaj iz kornera Peruanac je odlično prihvatio u kaznenom prostoru te je snažnim udarcem poslao loptu pod gredu. Petrić je odigrao čitav susret, ali nije uspio pomoći svojoj ekipi da stigne do pozitivnog rezultata. HSV je nakon novog poraza ostao prikovan za dno bundesligaške ljestvice, dok je Werder igra odlično sezonu te su se izjednačili na vrhu poretka s Bayernom. Obje ekipe su u pet kola osvojile 12 bodova.

szólj hozzá: Bre 2-0 Ham