Nehaj vodeći, Crikvenica bez bodova

Ante Dubravac • srijeda, 14.09.2011.

Nakon samo tri dana odmora odigrano je četvrto kolo Treće HNL Zapad. Pobjedom protiv Vinodola nogometaši Nehaja ostali su sami na vrhu ljestvice dok ekipa Crikvenice još uvijek nema niti jedan osvojen bod. Kolo su obilježili i neredi na utakmici Orijenta i Grobničana.

Segesta je u Sisku dočekala nogometaše Dubrave i doživjela poraz rezultatom 3:1. Domaćin nije mogao zamisliti bolje otvaranje utakmice jer već u četvrtoj minuti Veli Zenuni zabija za 1:0, a s istim rezultatom se otišlo na odmor. U drugih 45 minuta puno bolje ulaze gosti i u razmaku od samo četiri minute postižu tri gola. U 60. minuti na 1:1 izjednačava Davor Kanjuh, u 62 .minuti vodstvo Dubravi donosi Stipe Čondrić, a konačnih 3:1 svojim drugim pogotkom postavlja Kanjuh.

Nakon što su u prošlom kolu bili bolji od Orijenta nogometaši Zeline su s minimalnih 1:0 savladali Buje. Teški vremenski uvjeti uzrokovani velikom vrućinom igračima su otežavali posao pa prvih 45 minuta prolazi u izjednačenoj borbi na obje strane. Odlučujući trenutak utakmice gledatelji su vidjeli u 51. minuti kada je nakon centaršuta Matije Đurđeka u skoku najviši Josip Marošević koji zabija pokraj nemoćnog gostujućeg vratara.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarila je momčad Vrapča koja je na svom terenu s 4:0 bila bolja od posljednjeplasirane Crikvenice. Svi golovi postignuti su u drugih 45 minuta susreta. U 52. minuti Robert Miloš zabija za 1:0 da bi zatim Blenard Čolaki s dva pogotka osigurao mirnu završnicu domaćinu. U samoj završnici susreta na 4:0 povisuje Ivan Horvat.

Nogometaši Nehaja gostovali su u Vinodolu te upisali pobjedu 1:0 kojom su s deset bodova ostali sami na vrhu ljestvice. Pogodak vrijedan tri boda koji je osigurao gostima veliko slavlje postigao je Dino Bajramović deset minuta prije kraja susreta.

Susret između Orijenta i Grobničana obilježili su neredi koji su se događali pred kraj i nakon utakmice. Orijent je poveo u 82. pogotkom Željka Žarića nakon čega su dva domaća navijača utrčala na teren, ali su brzo odstranjeni. Napetost je kulminirala u posljednjim sekundama susreta kada za 1:1 pogađa Admir Malikić. Crveni karton zbog vrijeđanja delegata zarađuje Marko Miculinić, a odmah nakon njega sudac na tribinu šalje i pomoćnog trenera gostiju. Čim je glavni sudac Ivan Ribarić iz Rijeke označio kraj susreta desetak navijača Orijenta utrčava na teren i fizički napada njega i pomoćnika te ima zadaju nekoliko udaraca.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti utakmicu bez pogodaka između Krka i Vrbovca, dvije momčadi koje su uoči četvrtog kola dijelile prvo mjesto te susret između Stupnika i Novalje. Novalja je dva puta hvatala vodstvo domaćina da bi u 54. minuti svojim trećim pogotkom Mark Kostešić osigurao pobjedu gostima rezultatom 3:2.