Sesvete 0:2 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Borbeni Dragovoljac slavio u Sesvetama

Iz ŠRC-a Sesvete: Josip Tolić • petak, 16.09.2011.

U prvom susretu petog kola Druge hrvatske nogometne lige sastali su se nekadašnji prvoligaši, Croatia Sesvete i Hrvatski Dragovoljac. Gosti iz Sigeta u ne odveć lijepom dvoboju dobrom igrom u obrani i dvama pogocima izborili su prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Croatia Sesvete - Hrvatski dragovoljac 0:2 (0:0)

Športsko-rekreacijski centar Sesvete
Gledatelja: 150
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka); Meić (Velika Gorica), Ulovac (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Rašić (54'), 0:2 Švarić (81')

Croatia Sesvete: Petrušić, Jakara, Pukec, Benčak, Jurina (od 62' Vekić), Babić, Hojski, Tepurić, Daševci (od 75' Džananović), Grizelj, Hanzić
Pomoćni trener: Davor Pavlov

Hrvatski dragovoljac: Čović, Borzić, Špehar (od 55' Celčić), Marković (od 73' Husinec), Zlatar, Rašić, Švarić, Gregov, Sokić (od 81' Brtan), Šimić, Jajčinović
Trener: Zdenko Glumac

Gledajući prvih 20-ak minuta prvog poluvremena ogleda između Croatije i Dragovoljca teško bi se moglo zaključiti tko je bio domaćin. Gosti su od početka napadali, bili konkretniji i tražili pogodak. U trinaestoj minuti Zlatar je uputio dobar udarac iz daljine, no domaćih vratar Petrušić bio je spreman na njegov pokušaj. Nedugo potom Rašić je izašao sam na Petrušića, a sesvetski vratar još jednom dobrom intervencijom sprječava vodstvo gostiju.

Nakon 20. minute Croatia dolazi sebi i uspostavlja terensku ravnotežu. Držala je loptu, pokušala po bokovima probiti Dragovoljac, no obrana Crnih ipak nije dopustila udarac po golu. Najizglednija prilika u prvom dijelu stigla je na suprotnoj strani kada je Špehar dobro pucao iz slobodnog udarca, Petrušić je to obranio, a iz čiste situacije Ivan Sokić promašio cijeli okvir gola. U posljednjoj minuti za Sesvećane je pokušao Hanzić - bez potrebe za intervencijom vratara Čovića.

U početnim minutama nastavka igra se uglavnom odvijala na sredini terena, a onda je stigao slobodni udarac na 30-ak metara za Hrvatski Dragovoljac u 54. minuti. Izveo ga je Rašić i uputio snažnu loptu koja je u zraku promijenila smjer, prevarila Petrušića i završila u domaćoj mreži za 0:1. Nije Croatiji trebalo dugo da odgovori; u 58. minuti Daševci je pokušao nakon jednog prodora, ali Čović je bio na mjestu.

Gosti su se nakon vodećeg gola povukli na svoju polovicu, Sesvete su napadale, no nikako nije bilo sreće i koncentracije u završnici. Svoju priliku za kontru Dragovoljac je dočekao u 80. minuti kada je Celčić povukao akciju na sredini terena, uposlio Rašića koji ulazi u kazneni prostor gdje ga ruši Petrušić, pa sudac Mihalj, sasvim opravdano, pokazuje na jedanaesterac. S bijele točke siguran je realizator Velimir Švarić.

Dragovoljci su borbenom igrom, uz brze predaje lopte i igru po bokovima očitali lekciju Sesvećanima koji su rijetko uspjeli pronalaziti slobodnog čovjeka i stvarati prigode za gol. Do kraja je ostalo 0:2 i prošlosezonski prvoligaš konačno je došao do prvog troboda u ovoj sezoni, a Croatiji je ovo treći poraz u pet kola, s dva boda leže na pretposljednjem mjestu.