Vodeni sportovi

Mladost pobijedila Šibenčane

Ivana Jurica • subota, 17.09.2011.

Ovogodišnje izdanje Triglav Jadranske lige otvorili su u Zagrebu Mladost i Šibenik. Bodovi su očekivano ostali domaćoj momčadi, slavili su Žapci s 12:9. Već do kraja prvog poluvremena imali su šest golova viška, gosti su u nastavku zaigrali bolje i smanjili prednost na minus tri.

Mladost – Šibenik 12:9 (4:1, 3:0, 3:4, 2:4)

Mladost: Pisk, Radu, Milaković 1, Letica, Capan 1, Vukičević 1, Udovičić 3, Miočević, Bebić 1, Bukić 2, Hinić 2, Mallarach 1, Pavić, Mijatović. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Šibenik: Jukić, Nimac, Erak, D. Belamarić 1, Antić, Lindhout 1, Vlahović 1, Seferović 1, Stojanović, Sabioni 4, Bašić, Španja 1, Sučić, Petković. Trener: Mate Zeljak.

Vezane vijesti

Suci: Dejan Adžić (Kotor) i Aleš Blažić (Ičići)

Nakon što su vrlo uspješno odradili prvi krug kvalifikacija za Ligu prvaka u Marseilleu, ostvarivši pri tome svih šest pobjeda (Galatasaray, Crvena zvezda, Oradea, Schurman, Dinamo Moskva i Marseille), vaterpolisti Mladosti u istom su ritmu nastavili i u regionalnom natjecanju. Jadransku ligu otvorili su domaćom pobjedom protiv Šibenika.

Već do kraja prve četvrtine domaća je momčad četiri puta zatresla šibensku mrežu. Na drugoj strani, mreža domaćina tresla se tek jednom. Slično je bilo i u drugoj četvrtini koja je završila s 3:0 u korist Mladosti, odnosno ukupnih 7:1 na isteku prvog poluvremena.

Mlada momčad Šibenika, s nekoliko promjena u sastavu u odnosu na prošlu sezonu, u drugom je poluvremenu bila puno efikasnija. Pa su i zadnje dvije četvrtine minimalno otišle na njihovu stranu, dovoljno da smanje konačnu prednost domaćina na minus tri, a trener Zeljak priliku je pružio svim igračima, osim rezervnog vratara Sučića.

Trostruki strijelac kod Mladost bio je Vanja Udovičić, a po dva gola postigli su Perica Bukić i Igor Hinić. Kod Šibenčana, osim vratara Ivana Jukića koji je zabilježio 14 obrana, posebno se istaknuo i Bruno Sabioni koji je postigao četiri gola.