Vodeni sportovi

Pobjede Juga i Mornara

Ana Legradi • subota, 17.09.2011.

Nova sezona Jadranske vaterpolo lige počela je pobjedama Juga i Mornara na domaćem terenu. U Dubrovniku se slavila lagana pobjeda nad splitskim OVK POŠK-om uz rezultat od 10:3, a Mornar je u Splitu savladao slovensku Koper Rokavu s 10:6. Budva je upisala prvu ovosezonsku pobjedu nad splitskim Jadranom uz rezultat 13:10, a Medveščak se proslavio u Kotoru porazivši Primorac s 8:7.

Jug CO - OVK POŠK 10:3 (3:0, 1:1, 2:2, 4:0)

Sukladno svim očekivanjima, dubrovački je Jug novu sezonu Jadranske vaterpolo lige otvorio pobjedom nad splitskim POŠK-om. U ogledu s POŠK-om manje probleme im je zadao splitski golman Duje Jelovina koji je upisao 13 obrana.

Vezane vijesti

U redovima Jugaša najviše su se istaknuli Nikša Dobud i Nikola Janović s tri postignuta pogotka. U sljedeća tri kola Jug će imati teške oglede s Jadranom iz Herceg Novog, talijanskim prvakom Pro Reccom i riječkim Primorjem.

Mornar BS - Koper Rokava 10:6 (3:4, 4:0, 2:2, 1:0)

Mornar je u domaćem bazenu tek u drugoj četvrtini pokazao da je jači protivnik. U prvoj je dionici Koper poveo s 4:3, da bi u drugom dijelu Mornar uz četiri pogotka došao do prednosti koju gosti nisu uspjeli nadoknaditi do kraja susreta. Najbolji strijelac susreta bio je Josip Jerković iz redova Mornara uz tri pogotka.

Budva M:tel - Jadran ST 13:10 (3:3, 4:2, 4:2, 2:3)

Jadran je kao treći splitski predstavnik u JVL-u večeras na gostovanju u Budvi upisao prvi poraz u novoj sezoni. Splićani su držali izjednačen rezultat sve do treće četvrtine kada su domaćini postigli nedostižna četiri pogotka i praktički riješili susret.

Najuspješniji realizator pogodaka u ovom susretu bio je Darko Brguljan iz redova Budve koji je pet puta tresao mrežu. Najuspješniji u redovima Jadrana bili su Slavko Letica, Luka Vukić, Ivan Rabadan i Ante Visković koji su upisali po dva pogotka.

Primorac - Medveščak 7:8 (3:1, 0:1, 3:2, 1:4)

Početak natjecanja u Jadranskoj ligi Medvjedima je donio tešku pobjedu u Kotoru. Domaćini su imali vodstvo sve do zadnje četvrtine kada Medveščak preuzima inicijativu uz tri pogotka za izjednačenje, a Kolar 27 sekundi prije kraja postiže pogodak za konačan rezultat od 8:7. U zadnjem napadu domaćin ima igrača više, ali njihov udarac brani Selem za veliko slavlje Medvjeda na otvaranju sezone.

Medveščak sljedeću domaću utakmicu igra 28.10. na bazenu Utrine, a protivnik je splitski Mornar.