Lyon slavio u derbiju i zasjeo na vrh

Branimir Markota • nedjelja, 18.09.2011.

Odigrane su i posljednje tri utakmice šeste dionice prve francuske nogometne lige. U derbiju kola Lyonu je uragan iz prvog dijela bio dovoljan da savlada Marseille. PSG je uzeo samo bod na gostovanju kod Eviana dok je Nancy otkinuo važan bod Rennesu.

Lyon je u derbiju kola na svom Gerlandu ugostio Marseille i slavio s 2:0. Lavovi su u prvom poluvremenu potpuno deklasirali Deschampsove trupe koje su u prvom dijelu pokazali sirotinjski nogomet. U prvom dijelu posebno je raspoložen bio lijevi bočni Lyona Bastos koji je svojim prodorima izluđivao obranu Marseillea.

Lyon je došao u vodstvo u 17. minuti. Bastos je sjajno prošao po lijevoj strani i u šesnaestercu "jarnijevskim" centaršutom uposlio Gomisa kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u Mandandinu mrežu. Na povećanje vodstva domaćin je čekao do 30. minute. Nakon oduzete lopte na sredini terena, Lavovi su se sjurili prema gostujućem šesnaestercu, a Bastos je lijepim udarcem okrunio Lyonovu nadmoć. Do kraja poluvremena Lyon je još mogao i povećati vodstvo, no Mandanda je ipak uspio nešto i zaustaviti i spriječiti opći potop Marseillea u prvom dijelu.

Iako je Marseille imao veći posjed lopte u prvom dijelu njihovi napadi su bili potpuno jalovi i nisu imali u prvom dijelu niti jednu pravu akciju kojom bi ugrozili Llorisa.

Marseille je u nastavku zaigrao otvorenije i bio je opasniji protivnik u drugom dijelu, no terensku nadmoć gosti nisu uspjeli konkretizirati. Prijetili su gosti preko Remyja i Lucha Gonzalesa u par navrata, ali rezultat je ostao nepromijenjen i Marseille je pretrpio novi prvenstveni poraz. Alarmantna situacija vlada u Marseilleu, klub je današnjim porazom dotakao dno i trenutno s Nancyjem dijeli posljednje mjesto francuskog prvenstva, dok je klub s Gerlanda zasjeo na čelo kolone francuskih prvoligaša. Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u redovima Lyona.

Nogometaši novog francuskog prvoligaša Eviana bili su na pragu pobjede nad favoriziranim PSG-om, no prosuli su vodstvo od dva pogotka razlike i na kraju su se morali zadovoljiti podjelom bodova. Domaćin je poveo u 14. minuti preko Leroya. U 20. minuti na semaforu je stajalo 2:0. Strijelac je bio Sagbo. PSG je u život vratio Argentinac Javier Pastore u 43. minuti i polako već počinje vraćati sredstva uložena u njega. Konačnih 2:2 postavio je Bodmer u 80. minuti.

Nancy je uspio uzeti bod na teškom gostovanju u Rennesu. Domaćin je poveo u 19. minuti preko Montana, a gosti su došli do izjednačenja u 78. minuti s bijele točke pogotkom Luiza.

• Obrisan korisnik20.09.2011. u 13:06
    jučer sam vidio golove....da, prvi gol lyona je čisto zaleđe od najmanje pola metra!
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 12:58