Toulouse okrenuo Bordeaux

Josip Piršljin • subota, 17.09.2011.

U prvim utakmicama šestog kola francuskog nogometnog prvenstva pobjede su upisali igrači Lorienta, Nice, Toulousea i Valenciennesa, dok su bodove podijelili Auxerre i Caen, te Brest i Montpellier, a prvak Lille je ispustio pobjedu u zadnjim trenucima.

Bordeaux je izgubio na gostovanju kod Toulousea premda je vodio 2:0. U 19. minuti početno vodstvo gostima donio je Diabate, a isti igrač povisio je prednost Bordeauxa na 2:0 u 38. minuti. Ipak, u nastavku susreta budi se domaći sastav i potpuno preokreće rezultat.

Najprije je smanjio Tabanou iz kaznenog udarca, a izjednačenje Toulouseu donosi Capoue u 59. minuti. Do trećeg gola i konačnog slavlja domaće je doveo Riviere pogotkom u sudačkoj nadoknadi vremena.

Aktualni prvak Lille ugostio je ekipu Sochauxa i odigrao 2:2. U prvom dijelu nije bilo golova niti na jednoj strani, no u nastavku su strijelci proradili. U 49. minuti za 1:0 domaćih precizan je bio Pedretti, a izjednačenje gostima donosi Bakambu dvadeset minuta kasnije. Lille dolazi do novog vodstva pogotkom Hazarda iz najstrože kazne 12 minuta prije isteka vremena, a konačnih 2:2 postavlja Privat četiri minute prije kraja.

Lorient je bio uvjerljiv protiv Saint-Etiennea svladavši ga s 3:0. Aliadiere je bio precizan već u 11. minuti za 1:0, a zabio je i za 2:0 domaćih u 77. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Coutader duboko u sudačkoj nadoknadi.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Valenciennes koji je napunio mrežu Dijona. Iako je bilo 0:0 na poluvremenu, domaći su se raspucali u nastavku. Prvi gol postigao je Danic u 53. minuti, a potom je dva pogotka zabio Pujol. Zadnji gol djelo je Cohadea i Valenciennes je upisao prvu pobjedu.

Nice je slavila protiv Ajaccioa s 3:0 i tako upisala prvi trobod. U nadoknadi prvog poluvremena za 1:0 strijelac je bio Monzon, a do novog pogotka čekalo se sve do 87. minute kada isti igrač postavlja 2:0. Civelli je riješio pitanje pobjednika golom minutu prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Remije su upisali igrači Auxerrea i Caena koji su odigrali 1:1, a bodove su podijelili i nogometaši Bresta i Montpelliera koji su bili nešto efikasniji odigravši 2:2.