Nastavak krize Intera i Rome

Ivana Spahija • subota, 17.09.2011.

Derbi trećeg kola Serie A, dvoboj Intera i Rome na Meazzi, završio je raspodjelom bodova. Semafor se zaustavio na rezultatu 0:0, a obje su momčadi propustile niz dobrih prilika za vodstvo. Ovakav rasplet ne ide na ruku Interu, čijem se treneru Gasperiniju dobrano trese stolica, iako kriza trese i redove Rome. U drugom susretu dana, Cagliari je uzeo sva tri boda domaćim slavljem nad Novarom...

Niti u trećem kolu domaćeg prvenstva nogometaši Intera nisu uspjeli doći do pobjede, na domaćem su terenu rezultatom 0:0 podijelili bodove s Romom i dočekali treći uzastopni hladan tuš u sezoni. Treneru Gian Pieru Gasperiniju prilično se trese stolica, nakon poraza od Palerma u drugom kolu te velikog kiksa protiv Trabzonspora u Ligi prvaka (0:1), Inter niti u trećem dvoboju sezone nije uspio doći do sva tri boda. U ništa boljoj situaciji nije ni Roma, kojoj je ovo također prvi bod u novoj sezoni.

Prva prilika u susretu pripala je gostima iz Rima, Osvaldo je odlično pobjegao domaćim braničima, ali je njegov solidan pokušaj uspio zaustaviti Julio Cesar. Pet minuta kasnije pokušao je uzvratiti Inter, Cambiasso je odlično pronašao Lucija, na čiji je udarac na vrijeme reagirao gostujući vratar Stekelenburg, koji se pritom i ozlijedio, pa je na vrata Rome stao Lobont.

Novu priliku za vodstvo Roma je propustila u 20. minuti, Borini je s ruba prostora potražio mrežu Intera, ali je na mjestu bio Julio Cesar, a samo minutu kasnije Lobont je u dva navrata zaustavio dobre udarce Forlana. Domaćini su do vodstva mogli doći i u 22. minuti, dobro je gađao Milito, ali je na visini zadatka bio Lobont. Osam minuta kasnije bljesnula je prilika na suprotnoj strani, Totti je odlično pronašao Borinija, koji je potom traljavo gađao iznad gola.

Jednu od najvećih prilika u prvom dijelu Inter je propustio u 36. minuti, Nagatomo je bio u prilici pronaći put do mreže gostiju, ali je loptu poslao malo iznad grede. Već u samom otvaranju drugog dijela veliku priliku za vodstvo propustili su Rimljani, Totti je idealno uposlio Osvalda, koji je potom gađao ravno u Julia Cesara. Samo minutu nakon toga Taddei je isprobao udarac s ruba prostora, ali je lopta završila iznad gola.

Bez prilike nije ostao ni Inter, koji je u 49. minuti propustio još jednu u moru prilika. Slobodan udarac izveo je Sneijder, loptu je prihvatio Milito koji se našao sam ispred gola Rome, ali je loptu loše poslao pokraj vratnice. Nakon tih početnih uzbuđenja igra se prilično smirila, a novu priliku za vodstvo Inter je propustio u 67. minuti kada je dobar pokušaj Sneijdera još bolje zaustavio Lobont.

Domaćini do pogotka nisu mogli doći ni 86. minuti susreta, iz blizine je gađao Sneijder, a Kjaer je s gol-crte uspio izbaciti tu loptu. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, navijači na Meazzi posebno su izviždali taktiku trenera Gasperinija, koji je pri samom kraju dvoboja iz igre povukao Forlana i uveo Muntarija. Čini se kako su Gasperiniju dani na crno-plavoj klupi odbrojani, treći uzastopni kiks vodećim bi ljudima kluba mogla biti kap koja je prelila čašu.

Stopostotni učinak u dosadašnjem tijeku prvenstva zadržao je Cagliari, koji je rezultatom 2:1 kod kuće svladao Novaru i uzeo nova tri boda za trenutni uspon na samo čelo ljestvice. Momčad sa Sardinije prilično se namučila protiv novopečenog prvoligaša, koji je pružio sasvim solidan otpor. Cagliari je poveo pogotkom Ribeira u 38. minuti susreta, a rezultat je na 2:0 povisio Larrivey u 86. minuti. Tri minute kasnije uzvratili su i gosti iz Novare, Morimoto je svojim pogotkom smanjio vodstvo Cagliarija 2:1, ali je za bilo kakav povratak ili preokret ipak bilo prekasno.

• Obrisan korisnik18.09.2011. u 12:05
    marko sta ti je wenger za inter? pa taj klbu i wenger su ko nebo i zemlja razliciti mada bi wenger u duzem peridou napravio od njih strasan klub al nece wneger napustit arsenal
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 03:21
    mislim da je vrijeme za novog strucnjaka,arsene wenger tvoje vrije je proslo u arsenalu,mjesto ti je u interu.arsene wenger je pravi trener za inter
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 00:28