Borna Rupnik • nedjelja, 18.09.2011.

Torinski velikan upisao je još jednu pobjedu na početku novog izdanja Serie A. S maksimalnim učinkom sada dijeli vrh s Udineseom i Cagliarijem...

U prvoj utakmici nedjeljnog programa talijanskog prvenstva Palermo je pao na gostovanju kod Atalante u Bergamu, a presudio mu je jedan jedini pogodak, onaj Argentinca Germana Denisa iz 34. minute dvoboja.

Jedan je pogodak bio dostatan Juventusu da upiše svoju drugu prvenstvenu pobjedu i ostane maksimalan na startu. Na gostovanju u Sieni tri im je boda donio Alessandro Matri u 54. minuti, nakon lijepe akcije Stare dame u kojoj mu je asistirao Mirko Vučinić.

Parma se od prošlotjednog poraza od Juventusa oporavila protiv Chieva. Prvo ime utakmice svakako je bio Sebastian Giovinco, koji je u 24. minuti zabio za 1:0, rezultat koji je stajao na semaforu sve do desetak minuta prije kraja. Tada je poravnao Alberto Paloschi. No, Giovinco je u samoj završnici susreta postigao svoj drugi gol, a stigao je još zaraditi i izravni crveni karton.

Nogometaši Udinesea na svom su terenu nadjačali Fiorentinu rezultatom 2:0, a sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu. U devetoj minuti s bijele je točke precizan bio Antonio di Natale, a precizan je bio i Mauricio Isla u 29. minuti. Istim rezultatom se Lecce pobjednički vraća iz Bologne, zahvaljujući strijelcima Giacomazziju i Grossmülleru.

Lazio Edoarda Reje nakon osvojenog boda na San Siru kod prvaka Milana posrnuo je na Olimpicu. Genoa je slavila 2:1, iako je Sculli već u 11. minuti donio prednost domaćinu. Preokret su u 54. i 72. minuti režirali Palacio i Kucka.

Catania je golom Lopeza s 11 metara u 45. minuti pobijedila Cesenu.

• Obrisan korisnik18.09.2011. u 22:44
    Jako jako loša igra. Očajna rekao bi. Iako Siena nije uspjela doći do gola.. 3 boda su bitna, ovakve tekme su se prošle sezone u pravilu gubile. Forza Juve, al ne spominjite scudetto u 3. kolu ko boga vas molim. Juve nije favorit za scudetto.
  • etti18.09.2011. u 19:50
    ovakve utakmice je juve gubio zadnje dvije sezone, a sad su uz eliju, krasića na klupi i s grossom u igri došli do 3 boda i to uz lošu predstavu na terenu. Na ''malim'' utakmicama se prvenstva osvajaju. FORZA JUVE!!