Napoli
Napoli 3:1 Milan
Milan

Mario Glasnović • nedjelja, 18.09.2011.

Posljednji susret trećeg kola Serie A ujedno je bio i derbi kola. Aktualni prvak prosuo je bodove na San Paolu gdje je Napoli slavio uz hat-trick sjajnog Edinsona Cavanija.

Obje momčadi u susret su ušle nakon remija u Ligi prvaka. Napoli je na Etihad stadionu u svojem debiju u Ligi prvaka igrao 1:1 s Manchester Cityjem, a Milan je u posljednjim trenucima ostao neporažen na Camp Nou. No, Rossoneri nisu izbjegli poraz na jugu Italije.

Nakon deset minuta početnog ispitivanja snaga vidjeli smo dva pogotka. Prvi su poveli su gosti. Neumorni Seedorf pokrenuo je napad, na desnoj strani pronašao je Antonija Cassana koji ubacuje u "srce" šesnaesterca gdje se u pravo vrijeme našao Alberto Aquilani. Talijanski veznjak glavom postiže svoj prvijenac u dresu Milana i dovodi goste u vodstvo.

Napoli se nije previše obazirao na vodstvo Milana, nakon nešto više od jedne minute izjednačili su rezultat. Slobodan udarac izveo je Lavezzi, Maggio u šesnaestercu glavom spušta loptu prema Edinsonu Cavaniju koji iz voleja šalje loptu kroz noge Abbiatiju.

Nakon postignutog pogotka obje ekipe su se primirile pa smo na sljedeću uzbudljivu situaciju čekali do 36. minute. Walter Gargano sjurio se prema vratima Milana, veznjak domaćih je nakon dolaska do ruba kaznenog prostora dodao loptu prema desnoj strani gdje se našao Cavani, a sjajni Urugvajac iz prve je opalio prema vratima i donio vodstvo svojoj momčadi.

Do kraja poluvremena mreže se nisu tresle, a Milan je prijetio preko Aquilanija koji je u dva navrata bio neprecizan. Nastavak je otvoren obećavajuće. Nakon samo šest minuta igre Cavani je treći put natjerao San Paolo na "erupciju".

Nakon ubačaja s desne strane Milanovi stoperi nisu najbolje reagirali, lopta se odbila do Cavanija koji takav poklon ne odbija i postiže svoj hat-trick. Nakon trećeg primljenog pogotka Milan je preuzeo posjed lopte, no momčad Massimiliana Allegrija nije se uspjela izvući iz "pakla" Vezuva. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Napoli je ovom pobjedom zasjeo na vrh Serie A.

Napoli će u sljedećem kolu gostovati kod Chieva, a Milan će prvu pobjedu u prvenstvu tražiti na San Siru protiv neugodnog Udinesea.

• Obrisan korisnik19.09.2011. u 22:39
    Triba bi Milan za godinu dana zaminit Ibrahimovica Cavanijen pa bi to bilo ubojito Cavani-Pato
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 21:13
    Nevjerojatno je zapravo da uvjek "nakanta" tkz. velike. Genijalac koji ne radi "hat -trick-ove" protiv Leccea, Cesene ili neka se niko ne uvrijedi, momčadi 3-će klase, kao što redovito rade puno razvikaniji i planetarno poštovaniji nogometaši od njega! Ali Cavani je jednostavno... [više na forumu]
  • Cholo19.09.2011. u 19:41
    Mestralan,fantastičan,najbolji napadač Serie A
    Cholo
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 17:14
    Napoi nikad bolji, Milan nikad gori...dobra osveta za 3-0 u finišu prošlog prvenstva...
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 12:19