Josip Tolić • nedjelja, 18.09.2011.

Real Madrid je propustio priliku ponovno preuzeti vodstvo u Španjolskom prvenstvu. Senzacionalno, bolji u utakmici četvrtog kola bili su nogometaši Levantea koji su na domaćem terenu zahvaljujući golu Konéa došli do prve pobjede, a Madriđani su, uz poraz, ponovno imali isključena igrača.

Da je netko navijačima Reala rekao da će u dvobojima s Dinamom i Levanteom postići tek jedan gol, izgubiti dragocjene bodove u prvenstvu i k tome imati dva isključena igrača, vjerojatno mu nitko ne bi vjerovao. No to se dogodilo

Prvoligaški dvoboj u Valenciji na klupi je počeo Cristiano Ronaldo koji još nije zaliječio ozljedu gležnja iz dvoboja Lige prvaka s Dinamom. Bez obzira na njegov izostanak, Real nije izgledao nemoćno u napadu. Već u desetoj minuti mogao je povesti kada je vratar Levantea Munúa propustio izbiti jednu loptu, ona je došla do Di Maríje koji upošljava Benzemu, a Francuzov gol poništava pomoćni sudac radi nedozvoljene pozicije.

Priliku u prvom sastavu dobili su oporavljenici Khedira i Kaká. Brazilac je u 12. minuti propustio šansu nakon Benzemina ubacivanja te samo minutu potom, kada mu je Di María pripremio povratnu loptu, a Munúa sjajno obranio pokušaj.

Najbliže pogotku domaćini su bili u 21. minuti. Valdo je napravio pomutnju u Realovom šesnaestercu i umalo se ušetao u gol, no Pepe je na vrijeme izbacio loptu u korner. Madriđani su ubrzo odgovorili na drugoj strani samo dvije minute poslije. Nakon Munúine nespretne reakcije Benzema je došao do čiste situacije za pogodak i dobro pucao, ali na gol-liniji ukazao se Nano i spasio Levante zaostatka.

U 40. minuti start Juanlua na Di Maríji izazvao je opći metež i naguravanje između nekoliko igrača obje momčadi, a najdeblji je kraj izvukao Sami Khedira koji je dobio drugi žuti karton te je hendikepirao svoju momčad ranim odlaskom u svlačionicu.

Vidio je Mourinho da je "vrag odnio šalu", pa je u nastavku u igru ubacio Ronalda, no ni Portugalac nije uspio promijeniti stanje na terenu. Pokušavali su Madriđani doći do pogotka, imali posjed lopte, no bez prave šanse. Međutim, zato su domaćini iz kontri iskoristili svoju. Nakon što je u 66. minuti Juanlu propustio čisti zicer, samo dvije minute poslije Javi Venta je povukao kontranapad, uposlio Arounu Konéa koji sjajnim udarcem završava akciju i donosi vodstvo Levanteu.

Mourinho odmah uvodi u igru Özila umjesto Marcela i ide na sve ili ništa. I zaista, tko zna što bi bilo da je u 71. minuti sudac nakon igranja rukom Fuentea u svom šesnaestercu pokazao na bijelu točku nakon Di Maríjina ubačaja. No, udarca s bijele točke nije bilo i Real se našao pred teškim zadatkom kojeg nije uspio izvršiti.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici Betis je iznenađujuće slavio kod Athletic Bilbaa s 3:2. Već u sedmoj minuti Benat je Andalužanima donio prednost koju je samo pet minuta potom udvostručio Nacho na dodavanje Pereire. Baski su se vratili u utakmicu pogotkom De Marcosa u 38. minuti, no Betis na predah ipak odlazi s dva pogotka prednosti zahvaljujući golu s bijele točke Salve Seville u posljednjim trenucima prvog dijela.

Kada se činilo da će gosti mirno utakmicu privesti kraju, u 75. minuti isključen je Mario i Athletic je svim silama krenuo po izjednačenje. Četiri minute prije kraja David López iz jedanaesterca približio ga je tom ostvarenju, no do remija ipak nisu stigli i Betis je osvojio tri boda koja ga drže na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova, jednako kao i Valencia.

• Obrisan korisnik19.09.2011. u 08:30
    zvuči kao namještaljka? kolko je uplatio na kladionici?
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 05:16
    porche,porche?
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 05:11
    Veličina DInama u porazu je sad lepo oslikana - real izgubio od 15-og prošle godine u španjolskom prvenstvu...
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 01:10
    izgleda da će se real stvarno boriti za opstanak, kao što je i najavio prevoditelj!
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 00:15