Novara 3:1 Inter
Inter

Gasperini izgubio i u Novari

Vedran Filipović • utorak, 20.09.2011.

Nakon poraza od Palerma i Trabzonspora te remija protiv Rome, Interovi su igrači poraženi i u Novari gdje je novi prvoligaš svladao favoriziranog gosta s 3:1.

Gian Piero Gasperini postavio je Interove igrače u formaciju 3-4-3 s Forlanom lijevo, Militom u sredini te još 18-godišnjim Castaignosom desno u napadu dok su na klupi bili asevi poput Zaratea, Pazzinija koji je prošle sezone mnogo puta znao biti joker s klupe za nerazzurre te "novog Maicona" Brazilca Jonathana koji je na ljeto pristigao iz Santosa.

Mogli su domaći povesti već u drugoj minuti, Chivu je krivo vratio jednu loptu Juliju Cesaru, dokopao je se Meggiorini, ali vratar Intera stigao ju je odbiti krajnjim naporom u korner. Nakon udarca iz kuta Javier Zanetti, koji je danas 757. put nastupio za Inter te nadmašio Giuseppea Bergomija u broju nastupa za milansku momčad, čisti s crte. Pribrali su se favorizirani gosti nakon toga te zavladali terenom. Pokušavali su nekoliko puta Sneijder te Forlan udarcima iz daljine, no bili su neprecizni.

Činjenica da novi prvoligaš Novara igra svoje domaće utakmice na umjetnoj travi ne može biti izgovor za činjenicu da Morattijevi ljubimci nisu uspjeli u prvom dijelu organizirati niti jednu jedinu suvislu akciju koja bi mirisala na pogodak. Najbliže je bio Wesley Sneijder kada je Ujkani morao lijepom paradom spašavati svoju mrežu. Dvije minute nakon, u 38. proključao je stadion Silvio Paola. Mazzarani je prošao lijevom stranom, dao povratnu loptu za Meggiorinija kojemu nije bilo teško poslati je u suprotan kut gola Julija Cesara i dovesti svoju momčad u sasvim zasluženo vodstvo. Strijelac pogotka za Novaru je bio igrač Intera u razdoblju od 2004. do 2007. godine, a crno-plavi dres obukao je samo jednom.

Tesserovi igrači odlično su stajali na terenu formirajući čvrsti obrambeni blok te su se vrlo brzo transformirali u kontru i polukontru gdje su Lucio, Ranocchia i Chivu redovito bili ostavljani na širokom prostoru, pa nije ni čudo da su "plivali" kao da se nalaze na bazenu, a ne na zelenom travnjaku. Zaprijetio je i Radovanović nekoliko trenutaka prije posljednjeg sudačkog zvižduka u prvom dijelu, ali njegov udarac išao je točno u brazilskog čuvara mreže.

Odmah po izlasku iz svlačionice je reagirao Gasperini, ubacio Pazzinija i Obija umjesto Forlana i Castaignosa. Te izmjene izazvale su i određene rotacije na terenu pa su nerazzurri sada stajali u "Ćirinih" 3-5-2 s nešto isturenijim Sneijderom iza Pazzinija i Milita. Nagatomo je prešao uz desnu liniju terena, dok je Nigerijac zauzeo mjesto uz lijevu.

Upravo je Japanac prvi zaprijetio albanskom vrataru u drugom poluvremenu, no njegov udarac je prohujao pokraj desne vratnice. Mogli su domaći podebljati vodstvo u 53., sam pred Cesara izašao je Mazzarani koji je pucao ravno u Interovog golmana. Odlično se Novara branila od stihijskih gostujućih napada, a u 67. minuti trener milanskog giganta povukao je očajnički potez znajući da će Moratti teško progutati još jednu gorku pilulu koju mu je priredio.

Ušao je Mauro Zarate umjesto Sneijdera i upravo je on asistirao Pazziniju koji iz lijepe prilike gađa pored gola u 76. minuti. Nekoliko minuta ranije također je talijanski napadač ugrozio Ujkanija, no Novarini stoperi stigli su promijeniti smjer lopti. Domaći su se posve povukli na svoju polovicu čekajući grešku Interove obrane. I dočekali su je pet minuta prije kraja susreta.

Morimoto je izašao kao pobjednik iz jednog duela s Ranocchijom koji ga je kao posljednji igrač obrane srušio u šesnaestercu. Mauro Bergonzi nije imao milosti, poslao je Talijana na prijevremeno tuširanje dok je Rigoni bio siguran s bijele točke. Četiri minute kasnije pogriješio je Giorgi koji je ušao u drugom poluvremenu, nije dobro očistio jedan ubačaj Zaratea s desne strane, lopta je pala točno na nogu Cambiassa koji smanjuje rezultat.

Ipak, u sudačkoj nadoknadi Novara dolazi do potvrde posve zaslužene pobjede. Giorgi je pucao, Interov vratar odbio, ali samo do Rigonija koji se neometan našao na petercu te mirno stavio šlag na tortu svoje momčadi.

Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka, gostujući navijači žestoko su izviždali svoju voljenu momčad, ali posebno trenera Gasperinija kojeg su "počastili" dresovima s brojem jedan na kojima je pisalo "Mourinho, uno di Noi". Prijevod nije potreban i čini se kako talijanski strateg broji posljednje dane u klubu te neće više nositi crno-plavu kravatu s Interovim grbom.

Novari je ovo bila prva pobjeda u Serie A nakon dugih 55 godina.

• Obrisan korisnik22.09.2011. u 07:34
    Kakav moron.. Dakle Inter se od 2005.g. nakupio slijedećih trofeja: 5 talijanski prvenstava 4 talijanska kupa 4 talijanska super kupa 1 liga prvaka 1 svijetsko prvenstvo što ga uz Barcelonu čini najtrofejnijim klubom u zadnjem desetljeću. PS Juventus je toliko velik da je uspio bit prvak Europe... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 19:05
    Daj molim te kakvih ste se to trofeja nakupili hahahaha ?? osvojili ste LP i to je to .. a za osvojit LP vam je trebala cijela vječnost .Niste ni blizu veličini kluba kao sta je Milan ili Juventus ..uvijek cete bit niza klasa .
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 19:02
    Ja mislim da ti je Milan najvise dokazao da su gluposti da su kupovali utakmice..te godine kad su ga kaznili sa minus bodovima je dobio LP tako da nema se sta vise za rec .
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 14:07
    Kad se samo sjetim naslova koji Juventusu nisu oduzeti, poput one sustavne krađe Parme s kraja 90ih ili Cuperovog Intera..
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 13:49
    Nije ti palo na pamet (ako imas) da bi Inter u razdoblju od '89., cini mi se, pa do 2006. vjerojatno uzeo veliki dio naslova da Milan i Juventus nisu kupovali utakmice i suce. Iz toga razloga i je mogao bi tek treci, lako je osvajati na taj nacin. Ako se oni ponose tim kupljenim naslovima neka im... [više na forumu]