Juventusu remi, Vučiniću gol i isključenje

Borna Rupnik • srijeda, 21.09.2011.

U novom kolu talijanskog prvenstva Juventus je propustio sačuvati maksimalan učinak, a Milan se na svom terenu morao ponovno spašavati poraza...

Torinska Stara dama krenula je u nove prvenstvene izazove s dvije uzastopne pobjede. Dobro je krenulo po Juventus i u četvrtom kolu, ali je utakmica s Bolognom završena podjelom bodova.

Dobro otvaranje domaćina okrunio je crnogorski reprezentativni napadač Mirko Vučinić nakon pola sata igre, no isti je igrač uskoro izbio u prvi plan i zbog isključenja. Zbog prekršaja mu je sudac prije odlaska na odmor pokazao drugi žuti karton.

Bologna je u nastavku brojčanu prednost uspjela pretvoriti u izjednačenje, makar je Miloš Krasić imao dobru priliku za 2:0. U 52. minuti glavom nakon kornera konačnih 1:1 postavlja Daniele Portanova. Do kraja susreta Juventus je čak bio i bliži pobjedi, no Pirlo, Chiellini i Barzagli nisu pronašli put do mreže.

Kao i protiv Lazija, Milan je pred svojim navijačima izvukao remi. Protivnik je ovoga puta bio Udinese, a Antonio di Natale obradovao je goste pogotkom u 29. minuti susreta, uz pogrešku Milanovog vratara Abbiatija. Milan je u prvom dijelu preko Seedorfa bio pogodio prečku, no na poluvrijeme je otišao u rezultatskom zaostatku.

U nastavku, nakon dva promašaja Cassana, spasitelj je postao mladi Stephan El Shaarawy, koji je u 64. minuti iskoristio Cassanovo dodavanje za poravnanje. Kod udarca Pinze Milan je potom spasila vratnica, a kako je u završnici Abbiati zaradio svoju plaću, rezultat se više nije mijenjao.

Lazio je nakon turbulentnih dana uspio preokrenuti rezultat i pobijediti kod Cesene. Mutu je zabio u prvom poluvremenu, ali su Hernanes s 11 metara i Klose u kratkom razdoblju, između 48. i 54. minute, osigurali sva tri boda Rimljanima.

Napoli je pak poražen na gostovanju kod Chieva. Jedini strijelac na utakmici bio je pričuvni igrač Moscardelli u 72. minuti. Palermo je također slavio s jednim pogotkom prednosti, makar je do same završnice zahvaljujući Zahaviju, Bertolu i Miccoliju vodio 3:0. Za Cagliari su smanjili Conti i Nainggolan, no do boda gosti nisu mogli.

Identične su pobjede upisali Fiorentina protiv Parme i Genoa protiv Catanije - 3:0. Za slavlja su se pobrinuli dvostruki strijelac Jovetić i Cerci, odnosno dvostruki strijelac Palacio i Constant.

Atalanta je golovima Denisa pobijedila Lecce, na čiju se listu strijelaca upisao samo Mesbah, a vrijedi istaknuti da je Lecceov Grossmüller sredinom drugog poluvremena zaradio dva žuta, odnosno crveni karton.

• Obrisan korisnik22.09.2011. u 19:11
    al s igračem manje, juve je dominirao...
  • Obrisan korisnik22.09.2011. u 11:54
    mogo bi juve ove godine osvojit
  • bmw_m322.09.2011. u 11:38
    Ma problem u Milanu je sto je puno igraca ozljedeno, Mexes,Taiwo,Ambrosini,Boateng,Ibrahimović,Gattuso,Flamini. I uz to jos Pato sinoc.  El Shaarawy mi je odlicno odigrao za jednog 19-godistanjaka. I jos je dao gol. Bit ce nesto od njega! :D