Pobjede ekipa s dna

Josip Tolić • srijeda, 21.09.2011.

Peto kolo Treće HNL Jug nije donijelo značajne pomake u prvenstvenom poretku. Primorac je zadržao vodstvo pobjedom nad Neretvancem, Raštane su remizirale s Omišem, a u Unešiću veliku je utakmicu odigrao Blaženko Emer koji je u dvoboju s blatskim Zmajem postigao čak četiri pogotka.

Vodeća momčad lige Primorac 1929 na domaćem je terenu svladao Neretvanac s 2:0 i tako ostao neporažen u prvenstvu. Dvoboj je riješen u drugom poluvremenu, prvi gol u 61. minuti postigao je Bencun poslije proigravanja Antonija Župana. Isti je igrač upisao još jednu asistenciju u 79. minuti, kada je Parać preusmjerio njegovu loptu koja je prevarila vratara Neretvanca Bubala.

Dubrovački GOŠK također nastavlja s lijepim predstavama ove sezone. Na Lapadu je pao Jadran Luka Ploče u posljednjim trenucima dvoboja. Udarac iz kuta izveo je Čikato, a na pet metara izvrsno je reagirao Darko Đajić i zabio vrlo vrijedan gol za domaćine koji ih diže na drugu poziciju.

Taj uspjeh ne bi bio moguć bez podbačaja Raštana, a upravo se on dogodio na gostovanju branitelja naslova u Omišu. U otvorenoj utakmici domaćini su poveli u 33. minuti sjajnim golom Dragana Župana s 25 metara. Raštane su ipak došle do boda u nastavku dvoboja. U 50. minuti Žilić je pokušao iz daljine ugroziti Karačića, omiški čuvar mreže brani njegov pokušaj, no na odbijenu loptu natrčava Janković i postavlja konačnih 1:1.

U sjeni bitke za vodeće pozicije, pravi "preporod" dogodio se na njezinu dnu. Pobjede su ubilježili Jadran iz Kaštel Sućurca, Hrvace te Konavljanin, a svima su ovo bila prva ovosezonska slavlja. Jadran je s 2:0 na domaćem terenu svladao Velebit golovima Kapitanovića, a istim rezultatom Konavljanin je došao do bodova protiv Uskoka u dvoboju u kojem se proslavio Njire, također s dva pogotka.

Hrvace su u uzbudljivoj utakmici protiv makarskog Zmaja ubilježili pobjedu i ostavili ga na začelju poretka. Domaćini su u prve 24 minute dvaput svladali Franića golovima Zolote i Bazine, a Makarane je u utakmicu vratio Bencun u 32. Izjednačenje je u nastavku zasluga Gojaka, no Maretić je u 76. minuti iz slobodna udarca donio prvi trobod Hrvaćanima.

Najefikasniju utakmicu kola u Unešiću su odigrali Zagora i blatski Zmaj, viđeno je čak osam golova. Gosti s Korčule dvaput su se vraćali iz rezultatskog zaostatka i na poluvrijeme otišli s 2:2, no u nastavku domaćini zabijaju još četiri pogotka i velikom pobjedom zaključuju dvoboj. Nevjerojatna četiri gola za Zagorane postigao je Emer, po jedan su dodali Menđušić i Lipotić, a za goste su poentirali Dos Santos i Prižmić.

Neretva i Val u Metkoviću su podijelili bodove. Bilo je 1:1, a u strijelce su se upisali Bašić u 48. i Kuran u 67. minuti. Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je biogradski primorac koji je slavio u Kninu kod Dinare s 3:0. Vodstvo je gostima donio Pedišić minutu prije odlaska na odmor golom s bijele točke, a u nastavku su još pogodili Vodopija u 66., te Stojanov u posljednjoj minuti za treću pobjedu Biograđana.