Vodeni sportovi

Mladost startala pobjedom

Ivana Jurica • petak, 23.09.2011.

Uvjerljivom pobjedom od 13:5 nad grčkim Panathinaikosom zagrebačka Mladost krenula je u kvalifikacije za Ligu prvaka. Na domaćem bazenu Žapci su se lako obračunali s Grcima, a do pobjede su ih vodili trostruki strijelci Radu, Ivan Milaković i Mallarach.

Mladost – Panathinaikos 13:5 (3:0, 4:2, 3:1, 3:2)

Mladost: Pavić, Radu 3, I. Milaković 3, Letica, Pavičić 2, Vukičević, Udovičić, K. Milaković 1, Bebić, Miloš 1, Hinić, Mallarach 3. L. Bukić. Trener: Kobeščak.

Panathinaikos: Reppas, Komadina, Toumpourus, Stellatos 1, I. Kocheilas 1, N. Kocheilas 1, Tsokas, Kokkinakis 2, G. Afroudakis, Z. Afroudakis, Dermitzakis, Fanariotogiou, Papadimitrakopoulos. Trener: Kountodios.

Igrač više: Mladost 4/8, Panathanaikos 1/8

Peterci: -

Suci: Matache (Rumunjska) i Brguljan (Crna Gora)

Odmah na početku utakmice mladostaši su ubili svaku nadu Grka u eventualan dobar rezultat za njih. Nakon osam minute igre domaćini su vodili s 3:0, a do poluvremena prednost je narasla na 7:2.

Nastavak nije ponudio značajnije promjene. Trener Mladosti Kobeščak priliku je dao svim igračima, pa su u europskim natjecanjima debitirali Miloš i Bukić, zlatni juniori s nedavnog Prvenstva Europe iz Rijeke. A uspio je trener Žabaca i dobrim dijelom odmoriti Udovičića i Hinića.

I treća i četvrta četvrtina pripala je Mladosti, s dva, odnosno jednim golom razlike, za konačnih 13:5.

Drugi protivnik Mladosti je mađarski Vasas, a utakmica se igra sutra (subota) u 18 sati.