Rennes propustio priliku za vrh

Mišo Gulić • nedjelja, 25.09.2011.

Trima utakmica iz nedjeljnog programa zaključeno je osmo kolo Le Championnata. Rennes je na svom stadionu remizirao sa Saint-Etienneom i tako se propustio probiti na sam vrh ljestvice, dok je Auxerre, nakon što je gubio na poluvremenu, u nastavku potpuno deklasirao Sochaux. Derbi začelja između Bresta i Ajaccia završio je podjelom bodova, što je rezultat koji je najmanje odgovarao i jednima i drugima.

Auxerre je pred svojim navijačima došao do uvjerljive pobjede nad Sochauxom od 4:1, ali nije to bilo tako lako kako sam rezultat sugerira, jer su gosti vodili sve do 51. minute.

Na samom otvaranju susreta, u drugoj minuti, Maiga je iskoristio neopreznost domaće obrane te poentirao za vodstvo gostiju od 1:0. Pokušali su domaći uzvratiti, ali svi njihovi napadi su se razbijali od vrlo čvrstu obranu Sochauxa.

Vodstvo gostiju trajalo je do 51. minute kada Traore zabija za 1:1, a već u sljedećoj minuti počinje petnaestominutni showOliecha koji postiže svoj prvi od tri gola za potpuni preokret Auxerrea. Njegov drugi, a Auxerreov treći zgoditak, stigao je u 63. minuti, dok je "točku na i" stavio u 67. kada upisuje hattrick za konačnih 4:1.

U derbiju začelja Brest i Ajaccio su podijelili bodove, a utakmica je završila rezultatom 1:1. Ovom podjelom bodova nisu profitirali ni jedni, ni drugi, jer su i dalje prikovani na začelje pa će im i dalje iz kola u kolo nad glavom visiti imperativ pobjede i pozitivnih rezultata. Vrijedi spomenuti kako ni nakon osam kola Brest ne zna za pobjedu, a ovo mu je već šesti remi.

Domaći su od samog početka bili ti koji su nametnuli svoj način igre i u potpunosti su dominirali terenom, ali u prvih 45 minuta nisu našli načina kako savladati gostujućeg vratara Ochou. U jeku najvećeg pritiska domaćih, umjesto u mreži gostiju, lopta se našla u onoj domaćeg sastava, a strijelac za 0:1 je bio Socrier. Međutim, domaći su samo šest minuta nakon primljenog zgoditka i rezultatskog minusa stvari vratili na početak, jer je za poravnanje pogodio Roux. Bio je to i krajnji rezultat utakmice.

U posljednjoj utakmici dana Rennes nije uspio svladati Saint-Etienne te se tako propustio bodovno izjednačiti s trojcem na vrhu, a krajnji rezultat bio je 1:1.

Gosti su dugo odolijevali napadima Rennesa, ali u 41. minuti su ipak morali vaditi loptu iz mreže, jer je Hadji, na asistenciju Pitroipe, pogodio za vodstvo od 1:0. Bio je to rezultat i s kojim se otišlo na odmor.

Nastavak susreta i dominacija domaće momčadi nisu nagovještavali da će gosti doći do zgoditka, ali Lemoine je krasno uposlio Aubameyanga koji pogađa za 1:1 i tako svoju momčad odvodi do velikog boda kod jednog od najugodnijih iznenađenja ovogodišnjeg Le Championnata.