PSG slavio u derbiju, Lyonu pobjeda

Mišo Gulić • subota, 24.09.2011.

U derbiju dana,onom između Montpelliera i PSG-a, gosti su boljom igrom tijekom cijelog susreta došli do punog plijena i tako se izjednačili na vrhu s Lyonom i Toulouseom. Lyon je, pak, upisao bodove u srazu s Bordeauxom, a gosti su do počasnog zgoditka došli nakon što je Dejan Lovren skrivio jedanaesterac. Na čak tri susreta bodovi su osvajani golovima u posljednjim trenutcima.

Derbi dana između Montpelliera i Paris Saint-Germaina pripao je gostima koji su sjajnom predstavom u potpunosti deklasirali domaći sastav i na kraju došli do pobjede od 3:0. Gosti su se očito jako dobro pripremili za ovo gostovanje , jer su domaći bili potpuno bezopasni u uvodnom dijelu utakmice. Paris je svoju dominaciju okrunio pred kraj prvog dijela kada Gameiro i Pastore pogađaju za prednost od 2:0 nakon prvih 45 minuta. U nastavku je Montpellier bolje parirao gostima, ali očito ne dovoljno dobro, jer je svoj drugi, a treći pariški zgoditak postigao Pastore za konačnih 3:0 PSG-a.

Najefikasniju utakmicu u subotnjem programu odigrali su Evian i Caen, a slavili su gosti rezultatom 4:2 i tako se probili na osmu poziciju prvenstvene ljestvice. Već nakon 20 minuta igre gosti su, zgoditcima Nianga i Traorea, vodili s 2:0, a domaći odgovor stigao je u 34. i 39. minuti kada Barbosa dva puta pogađa za izjednačenje rezultata. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Proment ponovno goste dovodi u vodstvo od 3:2. Nastavak susreta donio je ofenzivniju igru domaće momčadi, a gosti to koriste te zabijaju i četvrti zgoditak, a strijelac je bio Bulot u 69. Do kraja susreta obje momčadi su mogle i do još pokojeg pogotka, ali mreže se ipak nisu tresle te je susret zaključen rezultatom 4:2 u korist Caena.

Lille i Lorient su podijelili bodove u međusobnom srazu pa su tako i dalje ostali rame uz rame na ljestvici s ostvarenih 13 bodova. Domaći su u ovom susretu bili mnogo opasnija momčad, a terensku inicijativu su uspjeli konkretizirati u 34. minuti kada je za 1:0 zabio Joe Cole. Nastavak susreta donio je nove nalete domaće momčadi, ali dobro su se branili gostujući nogometaši te u nekoliko navrata i opasno zaprijetili domaćem vrataru Landreau. Kada su svi na stadionu već upisali tri boda na konto Lillea, Monnet-Paquet u 92. minuti postiže izjednačujući zgoditak i tako svoju momčad spašava poraza.

U okršaju starih rivala Lyon je na svom stadionu svladao Bordeaux rezultatom 3:1 te tako i dalje ostao u samom vrhu, dok su gosti porazom skliznuli u donji dio tablice. Domaći su golovima Gomisa, iz osme i 33. minute, na kraju prvog poluvremena imali 2:0. Iako su domaći opasno živjeli početkom drugog dijela, uspjeli su zabiti zgoditak za 3:0, a strijelac je bio Bastos u 64. U 85. minuti Dejan Lovren je srušio Modestea u kaznenom prostoru, a isti igrač je i realizirao najstrožu kaznu za konačnih 3:1.

Nica je u sudačkoj nadoknadi došla do boda u srazu s Dijonom, a vrijedi spomenuti kako su tijekom utakmice uputili čak 20 udaraca prema vratima gostiju, naspram tek šest koji su bili prijetnja njihovim. Gosti su do vodstva došli u 14. minuti kada se spretnim pokazao Corgnet, a bio je to i jedni zgoditak u prvom dijelu. Pokušavali su domaći iz raznih pozicija ugroziti vratara Reyneta, a trud su ipak naplatili u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je poravnanje rezultata pogodio Dja Djedje. Tako je konačan rezultat na kraju glasio 1:1.

Toulouse je nastavio svoju pozamašnu berbu bodova u uvodnom dijelu prvenstva, a nova žrtva bio je posljednje plasirani Nancy. Domaći su najvećim dijelom utakmice bili puno opasnija momčad, ali sve do 59., kada Umut Bulut postiže zgoditak za 1.0, nisu uspijevali doći do prednosti. Opasno pred sam kraj zaprijetili i gosti, međutim, nije bilo preciznosti u nogama njihovih napadača te su na koncu morali priznati poraz koji je produbio rezultatsku krizu u tom francuskom prvoligašu.

Još jedan u nizu onih klubova koji du do boda došli u posljednjim sekundama jest Valenciennes. Marseille je vodio od 16. minute kada je pogodio Diawara, ali nije to bio realan odnos snaga, jer su domaćini bili kudikamo bolji suparnik. Međutim, pravda je ipak zadovoljena na neki način, jer je u sudačkoj nadoknadi za 1:1 pogodio Saez. Domaćem sastavu je ovo tek šesti bod u osam susreta, dok je Marseille tek malo bolji s osvojenih sedam.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 15:54
    Možda nakon '94. u Gradu svjetla i zasvijetli pehar prvaka Francuske... Sad, kako igraju, teško će ih netko zaustaviti...
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 11:20
    Pridružujem se pohvalama za Pastorea, dečko igra odličan nogomet i sam dobio Montepellier!
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 10:30
    Zbog Pastorea mogu utakmicu gledat 90 minuta u jednom dahu, a to zaista - odavno nisam nisam mogao! Zahvaljujući mega-ekipama, koje su na lijep, manje lijep, uspješan ili manje uspješan način, raznim sistemima igre (Špaco bi rekao "impostacijama") nogometu dale novu dimenziju, a gledateljima novi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 07:19
    Pastore se brzo priviknul na novu ligu i mogao bi dovuc PSG cak i do naslova!
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 00:15