Sjajan start Solina i OVB-a

Josip Tolić • utorak, 27.09.2011.

Drugo kolo Prve hrvatske malonogometne lige donijelo je neke zanimljive rezultate. Prvak Brodosplit poražen je na domaćem terenu od Vrgorca, novi prvoligaši OVB i Solin upisali su vrijedne pobjede, a Osijek je bio raspucan protiv Novog Marofa.

Najjača utakmica drugoga kola svakako je bio susret prvaka Brodosplit Inženjeringa i Vrgorca na Gripama. Igralo se ritmom "gol na gol" do 19. minute i rezultata 3:3, a u nastavku Vrgorac je preuzeo inicijativu i s četiri gola u nizu od 28. do 30. minute praktički riješio pitanje pobjednika.

Brodosplit je u završnici dvoboja od rezultata 3:7 uspio doći na 6:7, no vremena za izjednačenje nije bilo. Zanimljivo je istaknuti da su gosti uputili svega devet udaraca u okvir, od čega su sedam puta bili uspješni naspram domaćih 24. S dva pogotka istaknuli su se kapetan Vrgorca Duško Martinac te Maid Ramić.

Murter je na domaćem terenu iznenadio viceprvaka Hrvatske Kijevo Knin pobijedivši 4:1. Igralo se bez pogotka do 17. minute i prodora Velage, koji je poslužio Protegu, a ovaj poentirao za 1:0 Murtera. Gosti su u nastavku nakon jedne polukontre i sjajne reakcije Babića izjednačili.

Utakmicu je prelomio gol Simunića iz gužve za novo vodstvo domaćina. Kninjani su se pokušali vratiti i igrali bez vratara, što im se osvetilo još dvama golovima Perice i još jednim Simunića.

U Sutinskim vrelima u Zagrebu snage su odmjerili Nacional i novi prvoligaš OVB Allfinanz. Gosti su na krilima pobjede u prvom kolu odlučno krenuli u utakmicu povevši već u petoj minuti preko kontre koju je smireno zaključio Hrvoje Ivić.

Osim tog gola, gotovo cijelu utakmicu gledala se "viktorija" na gol OVB-a, a izjednačenje je stiglo tek u 26. minuti. Miroslav Halilović izveo je solo-akciju te matirao gostujućeg vratara Lukića. Samo četiri minute poslije uslijedio je novi šok za Nacional. OVB izvodi lijepu akciju u čijoj se završnici ponovno našao Ivić i novim golom donio vodstvo svojoj momčadi koje do kraja nije ispuštala.

Najuvjerljiviju pobjedu drugog kola ostvarili su malonogometaši Osijeka. Na Zrinjevcu ekipa Novog Marofa ispraćena je sa šest golova u mreži. Domaćini su poveli već u četvrtoj minuti preko Metera, a Krasniqi je donio izjednačenje u 13., no to je bilo sve što su gosti pokazali u Osijeku.

Meter se iskazuje još dvama golovima u 17. i 36. minuti, a u posljednjih 120 sekundi gostujući vratar Švigir još dva puta odlazi po loptu u svoju mrežu. U strijelce se dvaput upisao Duvančić (jedan gol iz penala) te Nospak.

Potpićan '98 je u vrlo kratkom vremenu prije početka sezone saznao da će ipak sačuvati prvoligaški status i ekipa nije prošla adekvatne pripreme. Unatoč dobrom startu u prvenstvo remijem u Novom Marofu, Istrijani su na domaćem terenu pretrpjeli prvi poraz, i to protiv Uspinjače.

Potpićan je poveo u 11. minuti pogotkom Lukačića, a izjednačio je engleski reprezentativac Douglas Reed u 22. U 28. Radusin domaćinima donosi novo vodstvo koje samo minutu potom poništava Hertl. Rješenje utakmice stiglo je u samoj završnici, kada se Hertl još jednom upisao u strijelce, a zabio je i Modrušan te Tomljanović (autogol) za konačnih 2:5.

Osim OVB-a, i drugi novopečeni prvoligaš sjajno je startao u sezonu. Nakon remija kod Brodosplita u prvom kolu, MNK Solin na domaćem je terenu slavio protiv ekipe Mejaša s 5:2. Već u četvrtoj minuti domaćine je u vodstvo doveo Jurjević, a u 19. je izjednačio Bogdanović. S 1:1 otišlo se na predah.

U nastavku je prednost Solinjanima vratio Perišiću 29., a povisio ju je Lucić u 31. minuti. Bogdanović vraća goste u utakmicu svojim drugim golom u 34. minuti, no samo nakratko jer već u idućem napadu Subotić vraća dva gola razlike domaćinima, a isti igrač postavlja i konačnih 5:2 u posljednjim trenucima susreta.