Ante Dubravac • utorak, 27.09.2011.

Utakmicama drugoga kola skupine A nastavljeno je natjecanje u Ligi prvaka. Bayern je u Allianz Areni bio bolji od Manchester Cityja dok je Napoli savladao Villarreal.

Skupina A

Bayern - Manchester City 2:0
(Gomez 38', 45+1')

Nakon što su u prvom kolu slavili na gostovanju kod Villarreala rezultatom 2:0 nogometaši Bayerna u svojoj su Allianz Areni dočekali Manchester City. Dva pogotka Gomeza u završnici prvog poluvremena osigurala su slavlje Bavarcima.

Već u četvrtoj minuti prva prilika za Manchester City, ali udarac Edina Džeke sigurno hvata Manuel Neuer. U 25. minuti nova prijetnja gostiju. Pokušao je Yaya Touré iz slobodnog udarca, ali veće opasnosti nije bilo. Prvi pokušaj Bayerna gledatelji su vidjeli u 31. minuti međutim udarac Riberyja Joe Hart brani uz manje poteškoće.

Nakon nekoliko minuta sam na pet metara ostaje Schweinsteiger čiji pokušaj odlazi preko gola. Bolja igra Bayerna nagrađena je u 38. minuti kada Hart brani pokušaj Riberyja, nakon toga i Müllera, ali na loptu natrčava Gomez i dovodi domaćina u vodstvo 1:0. U zadnjim sekundama sudačke nadoknade Kroos izvodi slobodan udarac, u skoku je najviši Van Buyten, a odbijenu loptu opet u gol posprema Gomez.

Drugi dio susreta otvara Bayern s još jednim pokušajem Gomeza, ali rezultatske promijene nema. Novi udarac Gomeza u 72. minuti u korner izbacuje Hart. Do kraja susreta Bayern je bez većih problema održavao svoju prednost pa je s nova tri boda ostao usamljen na vrhu ljestvice.

Napoli - Villarreal 2:0
(Hamšik 14', Cavani 17')

Poslije neriješenog rezultata u svom prvom nastupu u najprestižnijem svjetskom klupskom natjecanju Napoli je ugostio Villarreal. Brza dva pogotka u prvih 17 minuta bila su dovoljna za miran nastavak susreta i pobjedu rezultatom 2:0.

Nakon nekoliko uvodnih minuta prvu veliku priliku za domaćine propustio je Lavezzi u 12. minuti čiji udarac s ruba šesnaesterca odlazi malo preko gola. Samo dvije minute kasnije neuspješan pokušaj namještanja zaleđa od strane Villarreala koristi Marek Hamšik koji s pet metara dovodi Napoli u vodstvo 1:0. Već u idućem napadu Cavani realizira najstrožu kaznu pa domaćin ima velikih 2:0.

U 48. minuti iz slobodnog udarca je pokušao De Guzmán, ali lopta je otišla preko gola. Dvije minute kasnije glavom puca Rossi točno u ruke domaćeg vratara. Slobodan udarac na dvadesetak metara imao je Villarreal u 73. minuti, međutim pokušaj De Guzmána zastaje u živom zidu.

• Balthazar28.09.2011. u 07:06
    Uspoređivanje Napolija i Dinama nema smisla.
    Balthazar
  • GoGo728.09.2011. u 03:28
    .
    GoGo7
  • Ronaldo928.09.2011. u 01:12
    a jbg-a i napoli je "zelen" u ligi prvaka pa vidi,oni igraju svoju igru i to je to,ako im uspije super ako ne jbg-a ali ne prilagođavaju i ne mjenjaju formaciju i sistem prema protivniku,nego igraju onak kak najbolje znaju