Branimir Markota • utorak, 27.09.2011.

U drugom kolu skupine C Lige prvaka Basel je hrabrom igrom izvukao iznenađujući bod u Manchesteru, dok je Benfica rutinskom igrom uzela sva tri boda u Rumunjskoj protiv Otelul Galatija.

Skupina C

Manchester United - Basel 3:3
(Welbeck 16', 17', Young 90'/F. Frei 58', A. Frei 60', 76'(11 m))

Manchester Unitedu trebalo je 16 minuta na Teatru snova da otključa bravu Basela. Sjajno je u prvom poluvremenu surađivala osovina Giggs – Welbeck koja je zakuhala oba pogotka i to u samo dvije minute. Prvo je Welbeck na povratnu loptu Giggsa odmjerenim udarcem matirao Sommera da bi minutu kasnije isti igrač na centaršut starog velškog majstora poentirao za 2:0. Basel nije loše izgledao u prvom poluvremenu, no svoje prilike nisu znali iskoristiti.

U početnim minutama nastavka Švicarci su pokazali zube i stigli do izjednačenja.Fabien Frei zabija za smanjenje vodstva u 58. minuti. Institucija švicarskog nogometa Alexander Frei odlično je reagirao u 60. minuti u šesnaestercu Crvenih vragova i vratio rezultat u ravnotežu. U 76. minuti gosti dolaze na prag senzacije. Iz vjerojatno nepostojećeg kaznenog udarca za vodstvo gostiju zabija večeras po drugi puta Alexander Frei. Na kraju su Crveni vragovi uspjeli doći do boda u posljednjoj minuti pogotkom Ashleya Younga.

Otelul Galati - Benfica 0:1
(Cesar 41')

Domaći Otelul Galati odigrao je prvu povijesnu utakmicu u Ligi prvaka na rumunjskom tlu. Domaćin se dobro držao u početnim minutama utakmice, no kasnije su Portugalci preuzeli inicijativu i svoju bolju igru do kraja prvog djela uspjeli su konkretizirati preko Cesara u 41. minuti.

U nastavku je Benfica uspjela rutinski sačuvati vodstvo stečeno u prvom dijelu i zasluženo je slavila. Obje momčadi su imali po nekoliko izglednih prilika u drugom dijelu, no vratari su bili bolji dio momčadi večerašnjih suparnika.

• Obrisan korisnik28.09.2011. u 09:12
    Zaista mi je zao Basela sto su ispustili pobjedu sinoc,zasluzili su ju definitivno. Iako dobivam puno minusa kad to napisem ja cu opet ponovit,engleski nogomet je u padu ! Definitivno njihovi klubovi nisu vise na onoj razini od prije par godina i sve sto je ostalo je samo ples miliona u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.09.2011. u 23:50