Brodosplit inženjering bez elitne runde

Bernard Jurišić • srijeda, 28.09.2011.

Malonogometaši Brodosplit inženjeringa nisu se uspjeli plasirati među 16 najboljih futsal momčadi u Europi. I u drugoj utakmici turnira u Rumunjskoj poraženi su rezultatom 1:4, ovog puta od prvaka Italije...

Od utakmice protiv favoriziranih prvaka Italije Marca Futsala malonogometaši Brodosplit inženjeringa nisu očekivali previše ni uoči puta u Rumunjsku, na turnir glavne runde ovogodišnjeg Futsal kupa. Poraz i dva isključena igrača u prvom susretu protiv domaćeg Targu Muresa ostavili su hrvatskom prvaku još manje šanse za iznenađenje protiv momčadi koju vodi nekadašnji trener splitskog kluba, Portugalac Tiago Polido.

Futsal kup, glavna runda

1. kolo: Marca Futsal - Ilves Tampere 6:0, Targu Mures - Brodosplit inženjering 4:1
2. kolo: Brodosplit inženjering - Marca Futsal 1:4, Targu Mures - Ilves Tampere 7:1

1. Targu Mures - 6 (11:2)
2. Marca Futsal - 6 (10:1)
---
3. Brodosplit inženjering - 0 (2:8)
4. Ilves Tampere - 0 (1:13)

Samo devetorica Splićana (moguće je prijaviti 12 igrača za utakmicu) odolijevala su Talijanima šest minuta, kada je Coco pogodio za njihovo vodstvo. Dario Marinović izjednačio je u 16. minuti, no na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću Marce, devet sekunda prije odmora pogodio je Bertoni.

I u drugom poluvremenu je kobna po Splićane bila šesta minuta, kada je Ringis postavio 3:1, što je stajalo na semaforu sve do 14 sekunda prije kraja, kad je autogolom Marinovića postavljeno konačnih 4:1 za Marcu.

U drugoj utakmici drugog kola domaći Targu Mures nije propustio prigodu uvjerljivo pobijediti finski Ilves Tampere (7:1), pa su i prije posljednjeg kola u četvrtak poznati putnici u elitnu rundu, gdje će igrati 16 najboljih futsal momčadi Europe. Našem prvaku preostaje još susret s finskim u četvrtak u 16 sati, za izbjegavanje posljednjeg mjesta skupine 5.