Vodeni sportovi

Riječani dominantno kroz Poljud

Vedran Filipović • srijeda, 28.09.2011.

U utakmici drugog kola Jadranske lige u vaterpolu Primorje je uvjerljivo ostvarilo svoju prvu pobjedu protiv splitskog POŠK-a. U prvome kolu bili su slobodni.

POŠK - PRIMORJE EB 5:16 (1:4, 1:4, 2:5, 1:3)

Jadranska liga, 2.kolo

POŠK: Jelovina, Lušić 2, Knežević, Franičević 1, Čikeš, Jakaša, Sarić 1, Maras 1, Jaić, Buha, Matutinović, Bujas, Travnikar. Trener: Miro Trumbić

Primorje Erste Banka: Car, Glavan, Paškvalin 2, Krapić 3, De. Varga 2, Franković 1, Muslim 3, Jelača, Tiškivski, Barać 2, Šetka, Radić, Buljubašić 2. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: POŠK 3/7, Primorje EB 2/6

Peterci: POŠK -, Primorje EB 0/2

Suci: Tiozzo i Rebić (oba Split)

Konačan rezultat od 15:6 dočarava realnu snagu i kvalitetu igrača u bazenu. Riječani su stvorili momčad koja puca na Final Four Lige prvaka, a Splićani nisu mogli tome parirati. Gosti su već u prvih osam minuta napravili kapitalnu od tri pogotka, a do poluvremena ta se prednost udvostručila.

Niti u drugom poluvremenu Primorjaši nisu stali puniti mrežu domaćih, pa čak i uz dva promašena peterca te realizaciju igrača više od 2/6, prednost se popela na velikih 11 golova. Najbolji kod momčadi Zorana Roje bili su Muslim i Krapić s tri pogotka, a za domaćine je dvaput zabio Duje Lušić.

Izostanak Daniela Varge nije se osjetio, no pitanje je hoće li tome biti tako protiv kvalitetnijih protivnika. U utorak na Kantridu stiže Jadran iz Herceg Novog.