Vodeni sportovi

Jugu samo neriješeno u Igalu

Matej Milanović • četvrtak, 29.09.2011.

Vaterpolisti Juga igrali su 14:14 na gostovanju kod crnogorskog Jadrana, u utakmici u kojoj su vodili 13:10 sedam minuta prije kraja.

JADRAN HERCEG NOVI - JUG CO 14:14 (4:4, 3:3, 3:5, 4:2)

Jadranska liga, 2. kolo, Igalo

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić 2, Sarić 2, Vuksanović, Vidović, Latinović 2, Baničević, Gojković 2, Premuš 1, Subotić 2, Beltrame 2, Tomašević 1, Kandić, Krizman, Trener: Tucak.

Jug CO: Vićan, Vranješ, Sutić 2, Janović 1, Joković 1, Pavlović 1, Marković 1, Bušlje 3, Karač, Dobud 1, Macan 1, Obradović 3, Perčinić, Goreta, Trener: Fatović. Suci: Brguljan (Prčanj), Periš (Split) Igrač više: Jadran HN 6/8, Jug CO 10/12

Vaterpolisti Juga nisu se proslavili na gostovanju u Igalu kod Jadrana, u sklopu drugog kola Jadranske lige. Prvo poluvrijeme prošlo je izjednačeno, sa sedam golova sa svake strane, uz tek jedno domaće vodstvo, 5:4.

U trećoj četvrtini Jug je preuzeo inicijativu i došao do 12:10, a prednost je dodatno povećana na 13:10 početkom posljednje dionice. Ipak, to nije bilo dovoljno gostima da uzmu puni plijen. Jadran Herceg Novi zaredao je četiri pogotka i s 14:13 po drugi put na susretu došao do vodstva. Da se Jug u Dubrovnik ipak vrati s bodom pobrinuo se Andro Bušlje, koji je zabio za konačnih 14:14.

Kod domaćih su se čak šestorica dvaput upisala u strijelce, a kod Juga su najbolji bili Bušlje i Obradović s tri zgoditka. Jadranu je to prvi bod u natjecanju, nakon teškog poraza kod Pro Recca, a u idućem kolu će igrati kod Primorja. Jug će, pak, u idućem susretu igrati s Pro Reccom, kojem bi to trebao biti prvi veliki okršaj u sezoni.