Liga prvaka - Skupina A, 1. kolo, 29.09.2011.
RK Zagreb 30:26(16:12) IK Sävehof
IK Sävehof

CO Zagreb na otvaranju srušio Šveđane

Iz zagrebačke Arene: Damir Žbulj • četvrtak, 29.09.2011.

Rukometna Liga prvaka vratila se u Zagreb. Croatia osiguranje je u Areni u prvom kolu skupine A dočekalo švedskog predstavnika IK Sävehof. Nakon izjednačenih prvih 20-ak minuta igre, domaći rukometaši pred kraj poluvremena ipak rade razliku te se na odmor odlazi s plus četiri, bilo je 16:12. U nastavku Zagrebaši čuvaju stečenu prednost te su na kraju upisali i prvo slavlje u skupini A, a završilo je 30:26.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - IK SÄVEHOF 30:26 (16:12)

ZAGREB, Arena; Gledatelja: 3000

Suci: Marton / Horvath

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (4 obrane), Pešić (4 obrane); Vukić 1, L. Šprem, Horvat 8, Matulić 1, Marić 4, Gal 1, Kopljar 7, Stepančić, T. Valčić 1, Gojun, Špiler 6, Balić, J. Valčić 1, Kaleb
Trener: Ivica Obrvan

IK Sävehof: Forsberg, Johannesson; Johansson Robert, Blickhammar, Apelgren, Nielsen 3, Fridén 6, Fritzon 1, Johansson Tobias 1, Albrechtson 2, Schefvert 2, Ottosson 3, Larsson 4, Berggren 4
Trener: Mikael Franzen

Sedmerci: CO Zagreb: 5/6; IK Sävehof: 6/6

Isključenja: CO Zagreb: 8 min; IK Sävehof: 4 min

Croatia osiguranje Zagreb krenuo je u novu sezonu rukometne Lige prvaka. Prošle sezone zaustavljeni su u osmini finala. Bolji je bio njemački Rhein-Neckar Löwen, dok je za ovu sezonu zacrtana stepenica više, uz malo sreće u ždrijebu, očekuje se plasman među osam najboljih europskih ekipa.

Kostur momčadi od prošle sezone i dalje je ovdje, nema Škofa na vratima, stigao je Josip Valčić, ali manje-više to je ista ekipa kao i prošle sezone, samo godinu dana dulje na okupu, ali i s godinom dana više na plećima nekih igrača.

Zagrebaši su imali prvi napad, a susret je otvorila ova početna postava. Šego je bio na vratima, Marino Marić na crti, krila Vukić i Horvat, dok su na vanjskim pozicijama bili Kopljar, Balić i Tonči Valčić.

Šveđani su u susret krenuli sa svojom karakterističnom, dubokom 6-0 obranom, ali već u prvom napadu, s krila je odlično uskočio Vukić, za početno vodstvo domaćina. Gosti su odgovorili već u idućem napadu, s crte je bio precizan Nielsen. Gosti su čak i poveli, udarcem sa sedam metara u trećoj minuti utakmice preko Fridona.

U narednim minutama Tonči Valčić je u dva navrata promašio u napadu, ali darežljivi su bili i gosti, koji su zaredali s nekoliko tehničkih pogrešaka pa je tek u šestoj minuti, golom kapetana Horvata, rezultat poravnat na 2:2.

U sedmoj minuti Kopljar je zabio za prvo vodstvo CO Zagreba, a Marko je odlično asistirao Mariću, samo koju minutu kasnije, za ugodnih 6:3. No, u 13. minuti, s Vukićevim isključenjem i Fridenovim realiziranim sedmercem gosti ponovno love priključak, u 18. minuti, nakon kontre Fridena rezultat je ponovno poravnat, bilo je 7:7.

Zagrebaši su posljednjih desetak minuta malo ubrzali tempo, probudio se i Špiler u napadu, a uz Horvatov realizirani sedmerac i golove Tončija Valčića te Špilera u 25. minuti, domaćin se odvojio na plus četiri, za 13:9.

U završnici prvog poluvremena priliku su na terenu dobili i Gojun, Josip Valčić čak je zamijenio Kopljara u napadu, dok su se umjesto Marića i Horvata na terenu u posljednjim minutama pojavili i Gal te Matulić. Upravo golovima posljednje dvojice Zagreb postiže i posljednja dva pogotka u prvih pola sata igre, a na predah se otišlo sa 16:12 za CO Zagreb.

CO Zagreb je početkom nastavka na protivničke napade odgovorio skandinavskom 6-0 obranom, ali nije to baš najbolje funkcioniralo. u četiri minute nastavka gosti postižu tri, Zagreb samo jedan pogodak i već je na semaforu pisalo 17:15.

U narednim minutama, igra se pogodak za pogodak, da bi golovima Horvata, sa sedam metara i s krila, ipak u 39. minuti ponovno bilo plus četiri za CO Zagreb. No, isključenjem Kopljara gosti se s dva uzastopna pogotka ponovno vraćaju u igru.

Nakon 15 minuta igre u nastavku Zagrebaši nisu uspjeli povećati svoju prednost na ugodniju razliku, a narednih minuta stalno su gosti prijetili te je na semaforu najčešće bilo plus dva za hrvatskog prvaka.

U posljednjih desetak minuta priliku je na vratima dobio i Pešić, koji se odužio s nekoliko dobrih reakcija, a sedmim golom Kopljara, šestim Špilera te trećim Marina Marića, CO Zagreb odlazi napokon i na prednost od pet pogodaka viška, na 27:22. Odlično je u tim minutama funkcionirala 5-1 obrana, s isturenim Vukićem, koji je dobro remetio protivničke napade.

Hrvatski prvak mirno je priveo susret kraju, a rezultat se na kraju zaustavio na 30:26. Najbolji u redovima pobjednika bili su kapetan Horvat s osam postignutih pogodaka, Kopljar je zabio sedam, dok je Špiler u slavlje ugradio svojih šest golova. CO Zagreb u idućem kolu igra protiv sarajevske Bosne.