Mandžukićev gol nedovoljan Wolfsburgu

Borna Rupnik • subota, 01.10.2011.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je pogodak na gostovanju Wolfsburga u Leverkusenu, no njegova je momčad poražena 3:1. Hoffenheim i Bayern odigrali su utakmicu bez pogodaka, a Borussia je uvjerljivo svladala Augsburg...

Hrvatski napadač Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu i obradovao izbornika Slavena Bilića uoči kvalifikacijskih dvoboja protiv Grčke i Latvije novim pogotkom za svoj Wolfsburg. Međutim, momčad Felixa Magatha ostala je u Leverkusenu praznih ruku, što je najavio pogodak Castra u 14. minuti.

Ipak, Mandžukić je poravnao glavom u 59. minuti, nadskočivši Topraka na drugoj vratnici. Veselje gostiju trajalo je samo šest minuta, kada Derdiyok pogađa za 2:1, a slavlje domaćina potvrđuje Kiessling pet minuta prije kraja. Srđan Lakić igrao je prvo poluvrijeme, a Hrvoje Čale nije bio ni na klupi.

1000 minuta Manuela Neuera

Bayernov vratar Manuel Neuer uspio je izdržati 1000 minuta bez primljenog pogotka. Taj je doseg ostvario u 72. minuti dvoboja protiv Hoffenheima, a imat će prilike i produžiti svoj niz. Posljednji, zasad i jedini gol ove sezone Neuer je primio u prvom kolu Bundeslige od Borussije iz Mönchengladbacha.

Bayern je nakon šest uzastopnih prvenstvenih pobjeda i gol-razlike 21:0 stigao na noge Hoffenheimu, koji je proveo u djelo svoje najave o hrabroj igri i čestim udarcima prema golu Manuela Neuera. No, ponajbolju je šansu u prvom dijelu imao Jerome Boateng, čiji udarac Isaac Vorsah izbacuje s crte. Odmah potom istaknuo se i Neuer odličnom obranom Compperu.

Hoffenheim je prije odlaska na odmor stigao tražiti kazneni udarac nakon pada Sigurdssona, a Bayernov trener Heynckes na poluvremenu je u igru poslao Arjena Robbena umjesto Francka Riberyja. Bavarcima je u 70. minuti poništen pogodak, a kako domaćin svoju paljbu prema Bayernovim vratima nije pretvorio u pogodak, ostalo je 0:0. Vrijedi istaknuti i da je sudac kraj utakmice odsvirao dvije sekunde prije isteka 90. minute. Ivica Olić i Danijel Pranjić nisu konkurirali za sastav.

Prvaci iz Dortmunda za svoje su se nedavne propuste djelomično iskupili na novom prvoligašu Augsburgu. U prvom dijelu prema željenom cilju ih je poveo Lewandowski s dva pogotka, a Augsburg je početkom nastavka propustio realizirati kazneni udarac: Weidenfeller je obranio pokušaj Sankoha.

Kazna za neiskorištenu šansu za vraćanje neizvjesnosti stigla je u režiji dvojca Lewandowski - Götze. U 75. minuti Götze je na asistenciju Lewandowskog strijelac za 3:0, a tri minute poslije isti su igrači zamijenili uloge za konačnih 4:0. Ivan Perišić na terenu je proveo svih 90 minuta.

Golijada u Nürnbergu završena je podjelom bodova. Domaćin je vodio 2:0 već u 20. minuti golovima Fuelnera i Maka, ali je od 32. do 52. minute uslijedio preokret. Bungert, Choupo Moting i Ivanschitz ispisuju na semaforu 3:2 za Mainz. Konačni ishod postavlja Pekhart desetak minuta prije kraja. Freiburg je pogotkom Fluma iz 19. minute nadjačao Borussiju iz Mönchengladbacha.