Damir Žbulj • nedjelja, 02.10.2011.

U nedjeljnom susretu osmog kola njemačke Bundeslige Schalke je na gostovanju kod HSV-a stigao do pobjede. Goste je u vodstvo doveo Huntelaar, ali Mladen Petrić je pogotkom u 38. minuti utakmicu vratio u rezultatsku ravnotežu. Međutim, gol hrvatskog reprezentativca nije bio dovoljan niti za bod njegovoj ekipi. Huntelaar je svojim drugim pogotkom u nastavku utakmice riješio pitanje pobjednika ovog dvoboja. Dvoboj osmog kola odigrali su i Hannover i Werder, a uz pet pogodaka, kazneni udarac, jedan crveni karton, bolji su bili domaći nogometaši i to hat-trickom norveškog reprezentativca marokanskih korijena Mohammeda "Moa" Abdellaouea.

HSV je na krilima gostujuće, prve ovosezonske, pobjede protiv Stuttgarta u prošlom kolu dočekao Schalke na svom travnjaku. Obje ekipe uspjele su ove sezone već promijeniti trenere, kod domaćih je zbog slabih rezultata stradao Michael Oenning, a novi, prijelazni strateg Rodolfo Esteban Cardoso, pobjedom prošlog petka kod Švaba, kupio si je još koji tjedan na klupi prije nego uprava HSV-a odluči hoće li ili ne tražiti i pravu zamjenu ne klupi.

Na klupu Schalkea također je nedavno sjeo novi trener. Rangnick je napustio klub zbog osobnih problema, dok je na njegovo mjesto stigao stari poznanik u Gelsenkirchenu. Nizozemac Huub Stevens već je uspješno vodio Kraljevsko-plave od 1996. do 2002. godine., s kojim je osvojio i Kup Uefa pa njegov povratak i nije toliko iznenađenje za njihove navijače.

Vezane vijesti

Schalke je u četvrtak uspješno odradio i obveze u Europskoj ligi, na svom travnjaku svladali su Maccabi iz Haife 3:1 te su odličnom raspoloženju stigli u Hamburg. Gosti su do vodstva stigli već nakon 13 minuta igre. Nakon akcije Jurada i Farfana, lopta je stigla do Högera, a njegovo ubacivanje odlično glavom u pogodak pretvara Huntelaar. Udarac glavom bio je neobranjiv za domaćeg vratara.

Samo dvije minuta kasnije priliku za poravnanje imao je i naš Petrić, koji je naravno za HSV zaigrao od prve minute, ali udarac s 18 metara nije pronašao put do mreže gostiju. Nakon pola sata igre nije bilo promjene rezultata, Schalke je bio aktivniji, ali HSV je preko Petrića i Guerrera često prijetio iz kontranapada.

Nakon jedne pogreške gostiju u 38. minuti, lopta dolazi do Zhi-Gin Lama, koji asistira Petriću, a naš reprezentativac loptu šalje iza leđa vratara Fährmanna. Izjednačenim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice, Guerrero je u 50. minuti propustio s desetak metara loptu smjestiti u mrežu, za vodstvo domaćih. No, i gosti su samo nekoliko minut kasnije uzvratili promašajem. Raul je odlično pucao glavom, ali lopta je skliznula niz gornji dio grede.

Kod domaćih Petrić je bio jedan od aktivnijih aktera na terenu, ali nije mogao sam protiv gostujuće obrane. Pritisak gostiju isplatio se 20-ak minuta prije kraja utakmice. Prvo su, nakon kornera u 71. minuti, Raul i Höwedes iz neposredne blizine propustili pospremiti loptu u mrežu, ali samo nekoliko minuta kasnije Huntelaar je svojim drugim pogotkom riješio pitanje pobjednika ovog dvoboja. Odlično je s lijeve strane ubacio Fuchs, a nizozemski reprezentativac još je bolje, atraktivnim potezom petom, skrenuo loptu u mrežu, za ponovno vodstvo, ali kao što se kasnije i pokazalo, pobjedu Schalkea.

Do kraja se igrala otvorena utakmica, s prilikama na obje strane terena, ali rezultat se više nije mijenjao pa će gosti vratiti u Gelsenkirchen vratiti s nova tri prvenstvena boda.

Iznimno zanimljivu i uzbudljivu utakmicu odigrali su Hannover i Werder. Gosti su upisali i drugi ovosezonski poraz te su tako, nakon serije pozitivnih rezultata, izgubili korak s vodećim Bayernom.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu. Već u drugoj minuti sudac je svirao najstrožu kaznu, Bargfrede je napravio prekršaj na Stindlu, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Abdellaoue. Puno uzbuđenja vidjeli smo u ostatku prvog poluvremena, ali do novog pogotka u samoj završnici prvih 45 minuta ponovno stižu domaći nogometaši.

Kontru je u 38. minuti potegao Schlaudraff, koji u kaznenom prostoru pronalazi strijelca prvog pogotka Abdellaouea, a on iz neposredne blizine posprema loptu u mrežu. Isti dvojac je u 42. minuti imao priliku i za treći pogodak, no, u trećoj minuit sudačke nadoknade prvog dijela Arnautović, koji udarcem s ruba kaznenog prostora šalje loptu u sami desni kut domaćeg gola.

U nastavku utakmice, još dva pogotka i jedan crveni karton. Nizozemski reprezentativac Abdellaoue je nakon sat vremena igre zabio i svoj treći pogodak i tako povisio prednost svoje ekipe na 3:1, a gostima je povratak u utakmicu otežao Arnautović, koji je u 71. minuti zaradio isključenje, zbog udaranja Pinta.

No, to nije bilo sve od gostiju. Pizarro je sedam minuta prije kraja smanjio rezultat na 3:2, ali do kraja susreta, s desetoricom na terenu, nisu uspjeli postići i treći pogodak te su na kraju ostali bez bodova.