Gorica
Gorica 3:2 Dugopolje
Dugopolje

Damir Žbulj • nedjelja, 02.10.2011.

Nogometaši Gorice prekinuli su negativan niz utakmica bez pobjede te su na domaćem travnjaku uspjeli svladati Dugopolje, do ovog susreta jedinu neporaženu momčad prvenstva. Pred oko 600-tinjak gledatelja, domaćin je u završnici utakmice gotovo ispustio sigurno vodstvo, ali na kraju su ipak uspjeli upisali izuzetno vrijednu i važnu pobjedu.

HNK Gorica, bez obzira na sve odluke i IO, ali i Arbitražnog suda HNS-a, svoju sudbinu na travnjaku i ove sezone mora krojiti na hrvatskim drugoligaškim travnjacima.

Ovaj vikend u goste im je stigla jaka ekipa iz Dugopolja. Ante Miše do ovog dvoboja sa svojim nogometašima nije bio doživio poraz. Njihov 100-postotni učinak pokvaren je u prošlom kolu remijem s Mosorom, dok su Goričani na svom travnjaku potvrdili kako momčad iz Dugopolja ipak nije nepobjediva.

U Gorici, turbulencija na turbulenciju. Nakon iznenadnog odlaska trenera Petravića u Karlovac, novi strateg Sreten Ćuk upisao je i prvu drugoligašku pobjedu, od kada je sjeo na kormilo kluba. No, i uz sve pravne zavrzlame i odluke tijela Hrvatskog nogometnog saveza, sigurno se velikogoričkim nogometašima nije jednostavno koncentrirati isključivo na igru na travnjaku.

Dvoboj s ekipom Dugopolja bio je pravi derbi ovog sedmog drugoligaškog kola. Gosti su u Veliku Goricu stigli bez izgubljene utakmice, ali domaćin se pokazao u odličnom svjetlu. Golovima Peka i Pejića stigli su do uvjerljive prednosti od tri pogotka već u 53. minuti utakmice, no, gosti su se ipak potrudili za neizvjesnu završnicu. U samo dvije minute, u 85. i 86., postižu dva pogotka, sigurnu pobjedu Gorice stavljaju na kušnju, ali za treći pogodak, kojim bi spasili barem bod, ipak nisu imali snage, niti vremena.

Gorica je bila bez pobjede četiri posljednje utakmice te je susret s Dugopoljem shvaćen izuzetno ozbiljno. Maksimalan pristup, uz čvrstu i organiziranu igru. bili su dovoljni za važno slavlje. U vodstvo su domaći nogometaši stigli u 16. minuti utakmice. Fantastično je slobodan udarac s 25 metara izveo Pek i matirao nemoćnog vratara Dugopolja.

Imali su Goričani još nekoliko prigoda u prvom dijelu, Pek je mogao pet minuta prije odlaska na odmor povećati prednost, ali umjesto mreže, trese vratnicu.

U nastavku utakmice, juriš domaćih urodio je plodom te su u početnih osam minuta drugog poluvremena još u dva navrata svladali vratara Dugopolja. Već je u 48. minuti na semaforu 2:0, kada je Pejić odlično iskoristio ubačaj i prodor Škorića. A kao pravi majstor slobodnog udarca u 53. minuti dokazao se u još jednom primjeru Tomislav Pek. Ponovo je iz daljine fenomenalno uputio loptu i svladao gostujućeg vratara Bečića.

U samoj završnici nepotrebna drama za domaćina. Franko Andrijašević u 85. te Žuljević, samo minutu kasnije, uspjeli su smanjiti rezultat na 3:2. Ali, igrači Gorice ipak nisu dopustili veliko iznenađenje, sačuvali su teško stečenu prednost pa su tako, uz osvojena važna tri boda, nanijeli i prvi prvenstveni ovosezonski poraz ekipi iz Dugopolja.

U idućem kolu Gorica gostuje kod Hrvatskog dragovoljca u Sigetu, dok je Dugopolje domaćin Marsoniji 1909.

• Obrisan korisnik02.10.2011. u 15:52
    volio bi procitati komentar dvojice najzvucnijih imena sa ovog portala po pitanju Gorice, HNS a , mamica, lige, korupcije i ostalog vezano za "slucaj Gorica"
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 15:48
    Nakon što nam je Štimac darovao ligu 16, ljudi bi ga još i za predsjednika HNS-a...nije da su ovi trenutno puno bolji, ali to je izbor između dva zla...nesposobnost gdje god se okreneš
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 13:57
    da mamićeva liga... pa nije on tražio ligu 16, u ligi u kojoj je iz zg kruga dinamo, zagreb,lokomotiva, lučko, inter.. inače u ligi je istra, a mogla je biti gorica. znači jedan klub više iz zg kruga.
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 13:33