Đakovu derbi začelja, golijada u Osijeku

Marko Domljanović • ponedjeljak, 03.10.2011.

Odigrano je i sedmo kolo na trećeligaškom istoku u kojem je Graničar upisao novi kiks u Osijeku, dok je NAŠK i nakon derbija začelja i dalje na jednom bodu. Ni vodeći BSK nije uspio doći do pobjede što je iskoristila Slobodnica i došla na samo dva boda od prvog mjesta.

U Lipiku su domaćini ugostili Vukovar '91 i odmah u trećoj minuti došli do pogotka preko Marijana Majdandžića. Gosti su bod ipak uspjeli spasiti zahvaljujući Nenadu Eriću koji je pogodio u 79. minuti.

Istim rezultatom završio je i derbi kola u Cerniku gdje je gostovao BSK. Gosti su poveli u 24. minuti pogotkom Dejana Prijića, a tu su prednost uspjeli sačuvati i do kraja poluvremena. Ipak, samo tri minute igre u nastavku bile su dovoljne da Mladost izjednači golom Ivice Vukšića pa su na kraju obje momčadi upisale po jedan bod.

Mladost iz Antina ugostila je Oriolik, a obje momčadi morale su se zadovoljiti bodom nakon utakmice u kojoj nije bilo pogodaka.

S druge strane, u derbiju začelja vidjeli smo čak četiri pogotka. Junak utakmice zove se Vladimir Vukosavljević koji je najprije zabio u 24. minuti za prednost Đakova na poluvremenu, a zatim i prelomio utakmicu golovima u 61. i 65. minuti. Domaći NAŠK uspio je tek smanjiti pogotkom Zorana Hvizdaka u posljednjoj minuti susreta, ali to ih nije spasilo od preuzimanja titule prvog kandidata za put u niži rang.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Osijeku gdje je domaća Olimpija ugostila momčad Graničara. Gosti u vodstvo dolaze u 15. minuti kada zabija Dejan Draganović, ali domaćini uzvraćaju golom Marija Đikića pet minuta kasnije. Nakon još pet minuta, Olimpija radi i potpuni preokret, a ovog puta precizan je bio Hrvoje Novoselić. Samo tri minute kasnije već je 2:2 jer je Martin Šumanovac realizirao jedanaesterac, ali domaćini ipak na odmor odlaze s prednošću jer Đikić opet pogađa četiri minute prije kraja poluvremena. Četiri minute nakon početka drugog dijela, Olimpija lomi utakmicu novim pogotkom Novoselića. Gosti su snage za još jedan gol smogli tek u prvoj minuti sudačke nadoknade, ali pogodak Marka Pejakovića ipak nije bio dovoljan za bod.

Posrtaje vodećih momčadi iskoristila je Slobodnica koja je u ovom kolu ugostila Višnjevac. Junak utakmice zove se Mario Ravlić koji pogađa za pobjedu samo dvije minute prije kraja i tako dovodi svoju momčad na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Slavija je u Pleternici svladala Belišće 2:0. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za osiguravanje sva tri boda, a strijelci su bili Josip Hoborka u 31. i Davor Žafaraniću 75. minuti.

Croatia iz Đakova ugostila je momčad Otoka u pokušaju da dođe do pobjede koja bih ugodno smjestila u sredini ljestvice. Međutim, gosti su bili ti koji su poveli i to malo prije odlaska na odmor golom Bakovića. U drugom poluvremenu domaćini u potpunosti preokreću rezultat u samo dvije minute. Najprije u 64. izjednačuje Mašić, a zatim Stipanović donosi slavlje Croatiji.

Tako nako sedmog kola i dalje vodi BSK sa 17 bodova, a iza njega je sada Slobodnica sa dva boda manje, dok Graničar i Mladost iz Cernika dijele treću poziciju sa 13 bodova. Na dnu NAŠK već sada djeluje kao ozbiljan kandidat za niži rang budući da na kontu ima samo jedan bod. Ispred Našičana su Otok sa pet i Vukovar koji ima šest bodova.