Liga prvakinja - Skupina B, 2. kolo, 07.10.2011.
Krim Mercator 31:25 Viborg
Viborg

Krim uvjerljiv protiv Viborga

Zvonka Keliš • petak, 07.10.2011.

Rukometašice Krima nakon slavlja nad Podravkom Vegetom protekle nedjelje, stigle su do nove pobjede i dva boda. Ovoga puta, na domaćem su terenu bile bolje od danskog Viborga 31:25.

RK Krim Mercator – Viborg HK 31:25 (16:8)

LJUBLJANA - Arena Stožice; Gledatelja: 3000
Suci: Bogdan Nicolae Stark/Romeo Mijai Stefan (Rum)

Krim: Grubišić (15 obrana), Stefanišin (2 obrane); Mehlmann 2, Mavšar 6, Šerić 1, Bodnieva 1, Bille Hansen 1, Janković 5, Penezić 8, Franić 7, Ačimović, Gregorc, Gubernić, Koren, Soberl, Son

Viborg: Pedersen (1 obrana), Due (10 obrana, 1 pogodak); Skov 7, Jurack 3, Mikkelsen H. 4, Varzaru 1, Mikkelsen C. 1, Ahlm 5, Althaus 3, Chebbah, FIsker, Frafjord, Gullden, Larsen, Poulsen

Sedmerci: Krim: 5/5; Viborg: 2/3
Isključenja: Krim: 2 (Mehlmann, Bille Hansen); Viborg: 2 (Skov, Frafjord)

Drugo kolo Lige prvakinja u skupini B donijelo je gostovanje danskog Viborga kod slovenskog Krim Mercatora. Nakon što su prošlog vikenda rukometašice Krima minimalnim slavljem uzele bodove u Koprivnici kod Podravke Vegete, uspješne su bile i na domaćem terenu. Naime, pred 3000 gledatelja bile su bolje od ekipe Viborga 31:25.

Odličnom obranom na čelu s hrvatskom reprezentativkom Jelenom Grubišić krenule su igračice Krima u susret u sportskoj dvorani Stožice te su već do 15. minute imale 10:0. Prvi pogodak za gostujuću ekipu uspjela je minutu kasnije postići Camilla Mikkelsen. Do kraja prvog dijela Tigrice su dopustile svojim protivnicama da postignu još sedam pogodaka te se na odmor ide s vodstvom Krima 16:8.

Nastavak je donio isti ritam domaćih igračica koje u 40. minuti stižu do najvećeg vodstva od 23:11. Dankinje se tada bude, iako na kratko, te serijom 5-0 stižu do 23:16. Rukometašice Krima potom su susret mirno privele kraju za konačnih 31:25.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je hrvatska rukometašica Andrea Penezić s os postignutih pogodaka, dok je druga Hrvatica, od njih četiri ukupno, u dresu Krima, Kristina Franić, dodala sedam golova. Najbolja kod Viborga bila je Rikke Skov također sa sedam golova.

Ekipa Krim Mercatora sada se nalazi na vrhu skupine B s dvije pobjede i četiri osvojena boda, dok se Viborg drži na drugom mjestu s dva boda. Podravka Vegeta i Larvik u subotu igraju svoj susret drugog kola nakon kojeg će se jedna od ovih ekipa maknuti s dna ljestvice.