Liga prvakinja - Skupina B, 2. kolo, 08.10.2011.
Larvik HK 37:25 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka zaleđena u Norveškoj

Ivana Strahija • subota, 08.10.2011.

U drugom kolu Lige prvakinja naše predstavnice, ekipa Podravke Vegete, ostale su na -12 u hladnoj Norveškoj, gdje su domaće pokazale zbog čega brane titulu prvakinja Europe.

Iz Norveške stižu loše vijesti, Podravka ni u drugom kolu ovosezonske Lige prvakinja nije uspjela dići svoj bodovni konto s nule. Djevojke i trener Neven Hrupec svoju šansu vidjeli su u uvodnom porazu Larvika od Viborga s 28:34, kao i činjenici da u Norvešku idu bez imperativa.

No, uvodni je poraz očito aktualnim europskim prvakinjama bio samo podstrek da pokažu svoje pravo lice, te su u 40 minuta koliko su bile bolje od naših predstavnica 'natukle' +12 (37:25). Ono što zabrinjava jest podatak da punih 11 minuta, od 49. do posljednje, Kokice nisu uspjele loptom pogoditi mrežu Norvežanki.

Konačni rezultat se međutim nikako nije mogao predvidjeti početkom utakmice, jer su gošće krenule izuzetno dobro. Horvat, Pušić-Koroljević i Milanović Litre rade 0:3, a prvi su gol Norvežanke u mrežu iza Jelčić uspjele zabiti tek u sedmoj minuti. Tada je s linije sedam metara, nakon prekršaja nad Blanco, pogodila Rigelhuth.

Dobra obrana Podravke, kao i raspoložena Damnjanović, bivša igračica Krima i Zaječara, koja je predvodila po broju postignutih pogodaka, stavljaju Larvik na tešku kušnju. Vidjevši da utakmica ne ide dobrim smjerom, domaći trener Ole Gustav Gjenstad zatražio je minutu odmora na 8:10, a štogod da je kazao svojim rukometašicama, očito je upalilo. One prvo smanjuju na 9:10 golom pivotkinje Blanco, potom im je isključena Larsen, no to nimalo ne ometa Breistol da po prvi puta u susretu poravna rezultat (10:10).

Breivang je ona koja dovodi Larvik po prvi puta na +1 (12:11), a mogle su domaće na odmor i s +2, koje je u 30. minuti postavila Johansen, no Petković pogađa za 18:17.

Da će stvari biti drukčije u drugom poluvremenu najavljuju dva uvodna pogotka Norvežanki za 20:17, od čega se naše rukometašice više nisu oporavile. Jelčić je na golu na teškim mukama, 'buše' je krila Rigelhuth i Johansen, dok je Leganger na domaćem golu pokupila dosta lopti. Nije zgorega spomenuti ni vrlo dobru 43-godišnju Rantalu, koja je Podravkinoj Damnjanović obranila i penal.

U završnici utakmice Kokice kao da su digle ruke od svega, i ostale su na 25 golova koje je postavila još u 49. minuti Litre.

Svoj idući europski ogled Podravka ima 15. listopada, ide k Viborgu u Dansku, dok Larvik dan kasnije igra kod kuće protiv slovenskog Krima.

• Obrisan korisnik09.10.2011. u 09:45
    Podravka se je odlicno nosila u 45 minuta utakmice. Izmjenjivale su se u vodstvu sa Larvikom i nije se uopce vidila razlika. Siroka klupa Larvika je odlucila i bolja kondicijska pripremljenost te iskustvo. Podravka je u napadu pokusala ici prema sredini gdje su Larvikove igracice neprestano pravile... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.10.2011. u 05:30
    11 minuta bez gola u rukometu?! To jos nisam cul-svaka cast kokice!
  • Zdren08.10.2011. u 22:12
    iskreno, još su se i dosta dugo držale. bit će OK ako budu i jednu tekmu dobile.