Granollersu minimalna pobjeda

Zvonka Keliš • subota, 08.10.2011.

Odigrana su još dva susreta petog kola španjolskog rukometnog prvenstva. Rukometaši Academije Octavio svladali su Huescu 31:29, dok se prava mala borba odvijala u susretu između Granollersa i San Antonija gdje je domaćin nanio treći ovosezonski poraz San Antoniju.

Academia Octavio - Huesca 31:29 (16:16)

Napeto je bilo u susretu rukometaša Academije Octavio te Huesce, no u konačnici je bolja ipak bila domaća momčad. Sve do desete minute susreta bilo je itekako izjednačeno (7:7), da bi u narednih nekoliko minuta domaćin stigao do vodstva 10:9, a potom i 13:11. Do odlaska na odmor gosti ponovno izjednačuju na 16:16.

U nastavku je uslijedila izjednačena igra sve 40. minute kada se domaći igrali ponovno odvajaju na gol prednost (21:20), a pet minuta kasnije imaju i +3 (23:20). Ostvarenu prednost gosti su ugrozili pred sam kraj približivši se na gol zaostatka (28:27), no domaćin tada serijom 4-0 rješava susret te odlazi na potom nedostižnih 31:27. Konačno, Academia Octavio slavila je 31:29.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Pablo Cacheda i Ignacio Vico Tirado sa sedam postignutih pogodaka. Javier Perez na golu je sakupio 18 obrana. Najbolji kod Huesce bili su Raul Bartolome Calo te Emillio Esteban Santonja sa po pet golova.

Granollers - San Antonio 29:28 (15:14)

Izjednačen susret odigran je i u Granollersu gdje je momčad San Antonija pretrpjela svoj treći poraz u prvenstvu. Iako su gosti nakon uvodnih pet minuta imali vodstvo 3:2, domaćin u do 15. minute stiže do 8:7. Međutim, rukometaši San Antonija do 20. minute sve vraćaju na početak izjednačenjem 20:20, no nakon prvih 30 minuta Granollers ipak ima minimalnu prednost 15:14.

Napeto je bilo u drugom dijelu sve do 23:23, naime, iako tada Vasko Sevaljević goste odvodi na 24:23, domaći igrači serijom 3-0 preokreću rezultata i prelaze u vodstvo 26:24. Međutim, nove dvije serije na obje strane dovele su u konačnici Granollers do 29:27, a u 59. minuti San Antonio uspijeva tek smanjiti na 29:28.

U redovima domaćina istaknuo se Razl Campos Linuesa sa šest postignutih pogodaka. Kod San Antonija odličan je bio David Rašić sa sedam golova. Radivoje Ristanović je, pak, na golu obranio 19 udaraca.

Peto kolo ovoga vikenda donosi nove zanimljive susrete. U subotu će tako snage odmjeriti momčadi Naturhouse La Rioje i Anaitasune te Torrevieje i Alser Puerto Sagunta. Kolo će u nedjelju kompletirati dvoboj aktualnog prvaka Španjolske, Barcelone, i Aragona.