Debakl Zagreba na otvaranju sezone

Ante Zovko • subota, 08.10.2011.

Hrvatski prvak Zagreb CO katastrofalno je otvorio ABA ligu u Draženovu domu. Branitelj naslova Partizan očitao je Mravima lekciju iz timske igre dobivši 93:65.

Košarkaši Zagreba kao da su se prvi put sastali u prvom kolu ABA lige. Partizan je maksimalno iskoristio šuplju Zagrebovu obranu koja se raspala u početkom druge četvrtine i timskom, pokretljivom igrom lakše nego što je očekivao upisao lagane bodove u hrvatskoj metropoli.

Domaći su igrači u cijeloj utakmici ubacili dvije trice (2/13) iz mnoštva isforsiranih napada te upisali 17 pogrešaka. Partizan je trica služila fantastično: 10/13, a centri su u potpunosti dominirali reketom, pogotovo u napadu. Zagrebu osim teškog poraza ostaje i zabrinutost što će se dogoditi u Euroligi u kojoj ove sezone prvi put nastupa.

Malo toga dobroga

Dario Šarić počeo je u startnoj petorci pa igrao do završnice prve četvrtine, dok se Zagreb dobro držao. Preselio je na klupu do završnice poluvremena, u razdoblju kad je njegova momčad potonula. Kasnije je ušao kad je sve bilo gotovo i bio je jedna od rijetkih pozitivnih figura kod Zagreba. Uz njega je to bio i May koji ima problema s kilogramima, ali je pokazao djelić klase koja ga je krasila.

Mario Kasun na početku je u dvije minute zaradio dvije osobne, a solidno ga je zamijenio Sean May, prije svega napadački. U obrani se dosta mučio s pokretljivijim centrima Partizana. Gosti su u prvih deset minuta stekli manju prednost (19:24), a problemi za Zagreb počinju u drugoj četvrtini.

Partizan je početkom druge četvrtine napravio seriju 13:0 prvo s nekoliko brzih kontri, a onda i laganim varkama kojima su jednostavno izbacivali Zagrebovu obranu iz igre. Ivica Burić rotirao je i postave i obrane, ali među njegovim igračima padalo je samopouzdanje sa svakim poenom gostiju koji su zabijali kako su htjeli. Polovicom druge četvrtine već je bilo +24.

Mravi su konstantno kasnili u obrani i prelagano primali koševe. U napadu praktički ništa nije ulazilo, a u obrani gostujući centri bili su nezaustavljivi. Koliko je loše odigrao Zagreb (a Partizan odlično), govore činjenice da je u prvom poluvremenu primio 52 poena, a u drugoj četvrtini zabio samo 11 poena.

Kako su završili, Partizanovi igrači su i nastavili. Brzim kretanjem uz protok lopte koji je Zagrebu bio nedohvatljiv, nastavili su trpati u Zagrebov obruč i razlika je za čas otišla na trideset poena. Posebno su raspoloženi bili centri Peković i Raduljica. S druge strane, kod Zagreba u napadu dosta improviziranja, igranja "jedan na pet" i mnogo izgubljenih lopti.

Najefikasniji kod Zagreba na kraju su bili kapetan Krunoslav Simon sa 16 poena (šut za tricu 1/4) uz dva skoka i dvije asistencije i Kasun (16 poena, tri skoka), May je ubacio devet (šest skokova). Dario Šarić je imao 13 poena za 21 minutu uz šest skokova i jednu ukradenu loptu.

Peković je kod Partizana upisao 17 poena i devet skokova, Lučić 14 (sedam skokova, tri ukradene lopte), Andušić 13, a Milosavljević 12 poena i pet skokova.

• Obrisan korisnik10.10.2011. u 13:55
    koji momčadski sport nije na marginama i vođen od mafijaša?? nogomet, košarka, rukomet i odbojka su već 15 godina u raljama mafije. jedino je vaterpolo savez normalan. ali samo zato jer se tu NE vrti velika lova, pa nije zanimljiv lokalnim moćnicima, političarima i mafijašima...ne može se tu puno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.10.2011. u 11:51
    zagrebom vladaju politički moćnici to je istina.suci su ih vukli al zar tako nije bilo svih onih godina prije sa cibonom.pa zato košarka jest na marginama.
  • Obrisan korisnik10.10.2011. u 09:29
    reći ću samo: HAHAHAHAHAHAHAHAHA! kako mi je drago! partizan ih je s nekih 70% snage razbio, razmontirao! sad se vidi, kako je kk mafija postao prvak hrvatske! uz obilatu sudačku pomoć, a naravno, dobro im je došlo i to što su cibona i zadar bili u totalnom rasulu. obrana je nepoznati pojam za 99%... [više na forumu]
  • pikepiletina09.10.2011. u 16:41
    majkobožja kojeg Hrvatska ima euroligaša! od igre me još više nervira srednjoškolska prazna dvorana. po meni takva momčad bez gledatelja ne bi smijela ni prismrditi ABA ligi. pa ovdje trunu klubovi koji nakrcaju svoje dvorane, a ovdje nikoga ni na Partizana. sramota!jedino je bilo užitak gledati... [više na forumu]
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik09.10.2011. u 05:41
    Gledal sam prvo poluvrijeme i to mi je bilo dovoljno-mravi ko da su ih jucer pokupili sa ceste pa ce sad malo haklat neku rekreativnu tekmu-nikakvih akcija u napadu a o obrani da ne pricam uopce! Komentatori pricaju da je Buricu trebala jos jedna petica pa da je zato doveden May,kad on uđe na... [više na forumu]