Cibona u produžetku slavila u Kragujevcu

Ante Dubravac • nedjelja, 09.10.2011.

U drugoj utakmici nove sezone košarkaške ABA lige Cibona je gostovala u Kragujevcu gdje ih je dočekao Radnički. Cibona je slavila nakon produžetka s 98:94.

Nakon što su poraženi od Lietuvos Rytasa u polufinalu kvalifikacijskog turnira za Euroligu te uvjerljivog poraza u Tel Avivu košarkaši Josipa Vrankovića na gostovanju kod Radničkog upisali su svoju prvu pobjedu. U vrlo izjednačenoj utakmici Cibona je nakon produžetka bila bolja 98:94.

Od samoga početka utakmice gledatelji su mogli vidjeti neizvjesnu utakmicu u kojoj se minimalna prednost selila s jedne na drugu stranu. Nakon pet minuta igre domaćini imaju prednost 9:8, a u posljednju minutu prve četvrtine se ulazi s 20:20. Ipak tricom Damjana Rudeža Cibona prvi period završava s vodstvom 23:20.

Drugu četvrtinu Vukovi otvaraju koševima Briana Chasea i Rudeža te dolaze do 27:20. Ipak polovicom četvrtine domaći košarkaši dolaze do izjednačenja, a u 18. minuti pogotkom Stefana Sinovca prelaze u vodstvo 40:39 da bi se na odmor otišlo s vodstvom Cibone 43:42. Posebno treba istaknuti odličan učinak Rudeža koji je za deset minuta provedenih u igri postigao 13 poena.

Vrlo slična igra nastavljena je i u drugom poluvremenu pa niti jedna momčad ne stvara neku osjetniju prednost. U 24. minuti Radnički serijom 10:0 dolazi do vodstva 58:50 što prisiljava Josipa Vrankovića da pozove time-out nakon kojeg Andrija Žižić s dva slobodna bacanja smanjuje prednost na šest poena. Dvije minute prije kraja četvrtine Sinovec pogađa i domaćini po prvi puta odlaze na dvoznamenkastu prednost, 64:53. Serijom slobodnih bacanja Cibona se vraća u utakmicu pa treća četvrtina završava vodstvom domaćina 65:62.

U posljednjih deset minuta susreta Cibona na krilima Gorana Sutona prelazi u vodstvo 66:65, međutim Radnički se vrlo brzo vraća pa u zadnjih pet minuta utakmice ulazi s 74:70. U samoj završnici susreta Marin Rozić pogađa za 79:76 nakon čega je Miljan Pavković oba puta siguran sa slobodnih bacanja i vraća prednost na pet razlike. Istom mjerom na drugoj strani uzvraća Demonte Harper, a nakon toga Rudež pogađa tricu za 81:81. U idućem napadu Sinovec promašuje, ali isto čini i Rudež pa se o pobjedniku odlučivalo u produžetku.

Rudež početnu prednost donosi na stranu gostiju, ali trica Pavkovića opet dovodi Radnički u vodstvo. Nakon tri minute Antwain Barbour zabija za 90:88 nakon čega pogađa i slobodno bacanje. Sličnu stvar radi i Danilo Mijatović za 91:91. Chase odvodi Cibonu na 96:93 nakon čega domaćini postižu jedno, a Rudež oba slobodna bacanja za konačnih 98:94.

Cibonu je do pobjede predvodio Rudež s 22 poena dok je kod domaćina prvo ime bio David Simon s 23 poena. Zanimljiv je podatak da je Pavković imao čak 16 asistencija što je samo tri manje od kompletne momčadi Cibone.

Iduću utakmicu Cibona igra u srijedu, 12. listopada s početkom u 20 sati kada u Draženovom domu gostuje Krka.