Cedevita protutnjala pokraj Budućnosti

Marko Domljanović • petak, 07.10.2011.

Košarkaši Cedevite uspješno su započeli nastup u novoj sezoni regionalne košarkaške lige. U svom prvom nastupu u dvorani 2 Doma sportova bez ikakvih problema svladali su Budućnost sa velikih 92:62.

Premijera Cedevite u novouređenoj dvorani 2 u Domu sportova prošla je fantastično - u utakmici protiv Budućnosti domaći su košarkaši pružili odličnu partiju i uvjerljivo svladali crnogorskog predstavnika. Bio je ovo vrlo dobar uvod u sezonu u kojoj će momčad Dražena Anzulovića pokušati dohvatiti Euroligu.

Cedevita se od samog početka postavila autoritativno i odlično ušla u utakmicu. Na krilima Vukušića i Bilana domaćini brzo dolaze do 15:6, a tu prednost ne ispuštaju do kraja utakmice. Iako su gosti uspjeli doći do podnošljivih 19:14, Cedevita na kraju četvrtine još malo podiže ritam i na predah odlazi sa 24:16.

U drugoj dionici se na početku igra koš za koš, ali u 14. minuti Cedevita odlazi na dotad najvećih 32:20. Tu prednost Anzulovićevi igrači bez većih problema čuvaju sve do poluvremena pa se na odmor odlazi sa 40:28 za hrvatskog predstavnika. Treba istaknuti odličan šut Cedevite za dva poena u prvom poluvremenu (14/18) koji je rezultat odlične igre pod košem.

Nakon povratka iz svlačionice igrači Cedevite zaigrali su još odlučnije i u potpunosti slomili goste. Zahvaljujući odličnom šutu za tri poena (5/7) u ovoj četvrtini, prednost hrvatskog predstavnika je neprestano rasla. Stvari je najprije pokrenuo Opačak, a zatim je tricom pomogao i Car pa Cedevita krajem četvrtine prelazi 20 koševa prednosti, a na odmor odnosi 65:41.

U posljednjoj četvrtini gosti su se u potpunosti predali pa Cedevita unatoč nešto ležernijem pristupu uspijeva povećati svoju prednost. Tri minute prije kraja Cedevita ima 85:53, a do kraja utakmice se odnos snaga na parketu nije značajnije promijenio. Gosti nisu ni pokušavali barem malo uljepšati rezultat pa Cedevita na kraju upisuje vrlo uvjerljivih 92:62.

Cedevita je još jednom pokazala da u svom igračkom kadru posjeduje velik broj kvalitetnih rješenja, a na ovoj utakmici najviše su se istaknuli Car i Smodiš sa 14 koševa. Vukušić je dodao 12, a Draper deset poena. Kod gostiju su najbolji bili Nikola Vučević s 11 i Vladimir Mihailović sa 10 koševa.

• Obrisan korisnik07.10.2011. u 20:55
    svaka čast Cedevita, ovo danas je izgledalo močno!
    smješan si lik. neće osvojiti ništa,isto ko i prošle sezone
  • Obrisan korisnik07.10.2011. u 20:47
    Ove sezone će Cedevita osvojiti NLB ili Aba ligu,Eurokup,Hr kup i Hr prvenstvo!Kažite vi što hoćete!
  • Obrisan korisnik07.10.2011. u 20:31