Uvjerljiva pobjeda Budućnosti

Zvonka Keliš • nedjelja, 09.10.2011.

Odigrana su još tri susreta drugog kola Lige prvakinja. Do pobjede i dva boda u skupini A stigla je ekipa Budućnosti, a u skupini C ekipa Györa. Oltchim Valcee slavila je u skupini D nad rukometašicama Dinamo Volgograda.

Skupina A

Budućnost - Byasen 28:18 (13:7)

Rukometašice Budućnosti stigle su do svoje druge pobjede u Ligi prvakinja. Naime, u sportskom centru Morača bile su bolje od ekipe Byasena s deset pogodaka razlike. Iako su lošije ušle u susret, domaće su igračice nakon zaostatka 4:5 u 13. minuti stigle do vodstva 6:5 nekoliko minuta kasnije. Do odlaska na odmor domaća je ekipa stvorila prednost od šest pogodaka (13:7).

Nastavak susreta otvoren je serijom Budućnosti 7-1 kojom domaća ekipa stiže do +12 (20:8). Do kraja susreta priliku su dobile gotovo sve igračice koje su nakon isteka 60 minuta imale 28:18. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Bulatović sa šest postignutih pogodaka, dok je najbolja kod Byasena bila Herrem s pet golova.

Skupina C

Györi AUDI ETO KC - Metz Handball 28:23 (16:13)

Mađarski Györ do svoje prve pobjede u Ligi prvakinja stigao je na domaćem terenu svladavši ekipu Metza 28:23. Odlično su u susret krenule domaće igračice koje su povele 4:1, no rukometašice Metza počele su stizati rezultat. Ekipa Györa potom je stigla do vodstva od dva gola prednosti, a na odmor se odlazi s +3 domaće ekipe (16:13).

Drugo poluvrijeme također su bolje otvorile rukometašice Györa koje pogotkom Görbicz odlaze na 21:15. Pokušale su se gostujuće igračice vratiti u susret serijom od tri pogotka, no uspjele su se tek približiti te Györ u konačnici slavi 28:23. U redovima domaće ekipe odlična je bila Görbicz s deset postignutih pogodaka, dok se kod Metza istaknula Pineau sa sedam golova.

Skupina D

Oltchim Rm. Valcea - Dinamo Volgograd 31:26 (13:13)

U susretu rumunjske Oltchim Valcee i Dinama bolja je bila domaća ekipa s pet golova razlike. Naime, rukometašice Oltchim Valcee na domaćem su terenu pred 2850 gledatelja krenule u izjednačujući susret na samom startu. Nakon prvih 30 minuta na semaforu je tako stajalo 13:13.

U drugom dijelu boljom se pokazala domaća ekipa koja odnosi konačnu pobjedu 31:26. Za Oltchim Valceu po pet pogodaka postigle su Curea, Stanca te Vizitiu. U poraz Dinama Kochetova je, pak, ugradila devet golova.

Nakon dva odigrana kola u skupini A na vrhu se s dvije ostvarene pobjede nalaze ekipe Budućnosti te Midtjyllanda, dok je u skupini B stanje nešto zanimljivije. Naime, Krim Mercator nalazi se na prvom mjestu s četiri boda, no slijede ga ekipe Larvika i Viborga sa po dva boda. Podravka Vegeta i dalje je na dnu bez osvojenog boda. U skupini C slična je situacija, naime na vrhu je ekipa Randersa, dok ju sa po dva boda slijede Metz i Györ. Stanje u skupini D ponovno je jasno, naime Itxako Navarra i Oltchim Valcea uvjerljivo su najbolje ekipe sa po dvije pobjede i četiri osvojena boda.