Zrnić dobar u porazu Gummersbacha

Mario Glasnović • ponedjeljak, 10.10.2011.

Njemačko rukometno prvenstvo došlo je do šestog kola. U odigranim susretima istaknuo se remi Rhein-Neckar Löwena, poraze su nastavili nizati ugledna imena, Gummersbach i Göppingen, a vrhu su se približili momčadi Magdeburga i Flensburga.

Vedran Zrnić postigao je pet pogodaka u domaćem porazu Gummersbacha. Lemgo je odnio bodove iz Eugen Haas dvorane slavljem nad indisponiranim domaćinom. Unatoč dobroj igri našeg reprezentativca i remiju na poluvremenu (13:13), Lemgo je u drugome poluvremenu ipak odigrao puno bolje i zasluženo slavio (32:23). Gummersbachu je ovo peti prvenstveni poraz ove sezone.

Novi poraz upisala je i momčad Göppingena. Izabranici Velimira Petkovića izgubili su u gostima kod "fenjeraša" Eintracht Hildesheima. Domaćima je ovo bila prva pobjeda u Bundesligi, a osvojili su je na krilima dvojice Michaela, Quista i Jahnsa. Obojica su postigla po sedam golova. Eintracht je na kraju slavio s 30:26.

Rhein-Neckar Löwen remizirao je s Melsungenom čije boji brani naš iskusni vratar Mario Kelentrić. Lavovi su na domaćem parketu imali prednost na odmoru (17:15), ali na kraju su se ipak morali zadovoljiti s jednim bodom. Iako je Melsungen minutu prije kraja imao prednost od dva pogotka razlike (30:28), Groetzki i Lund ipak su izjednačili na konačnih 30:30. Najefikasniji pojedinac susreta bio je Uwe Gensheimer s osam pogodaka.

Magdeburg i Flensburg nastavili su s pobjedama u novoj sezoni. Magdeburg je u gostima bio bolji od Hüttenberga (33:22), a Flensburg je pobjednički niz nastavio sa slavljem nad Wetzlarom (36:30). Momčad Ljubomira Vranješa predvodio je sjajni Holger Glandorf koji je postigao deset pogodaka. Pobjedu je upisao i Hannover-Burgdorf koji je na domaćem parketu bio bolji od Großwallstadta (34:27).