Vladavina "nule" u Italiji

Borna Rupnik • nedjelja, 16.10.2011.

U poslijepodnevnom programu talijanskog nogometnog prvenstva strijelci su bili iznimno neraspoloženi. Jedina dva pogotka postigla je momčad Bologne i tako jedina uzela sva tri boda...

Nogometaši Bologne junaci su nedjeljnog poslijepodneva u talijanskom prvenstvu. Oni su jedini u šest utakmica uspjeli pronaći put do protivničke mreže, a u gostima su svladali Novaru. Strijelci su bili Ramirez u prvom poluvremenu i Aquafresca u drugom.

Vodeće momčadi lige, Juventus i Udinese, također su igrale u gostima. Stara dama odigrala je 0:0 kod Chieva, pri čemu je domaćin skupio šest žutih kartona. Najbliže pogotku stigao je Del Piero, koji je pogodio okvir gola u 73. minuti, tik po svom ulasku s klupe, a s druge je strane stigao s gol-crte očistiti pokušaj Bradleyja.

Udinese je utakmicu bez pogodaka odigrao u Bergamu, a Atalanti nije pomogla ni činjenica da je posljednjih pola sata igrala s igračem više, zbog drugog žutog kartona Pinzija.

Isključenje su vidjeli i gledatelji susreta Genoe i Lecce. Gruzijac Kaladze u vrlo je kratkom razdoblju također zaradio dvije javne opomene, a Lecce je brojčanu prednost imalo u završnih desetak minuta - bez učinka.

Bodove su podijelili i Cagliari i Siena, te Cesena i Fiorentina. Valja istaknuti da je domaći napadač Mutu u 74. minuti poslan na prijevremeno tuširanje zbog izravnog crvenog kartona, kao i da je posljednjih nekoliko minuta u dresu Cesene dobio Marko Livaja.

U večernjem terminu igra se rimski derbi Rome i Lazija.

• Lomax17.10.2011. u 08:06
    a kad je u prvom kolu palo skoro 30 golova, onda nije bilo onih koji kažu da se tamo igra defeziva