Milan pregazio Palermo, poraz Napolija

Mario Glasnović • subota, 15.10.2011.

U subotnjem programu talijanskog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio momčad Palerma s visokih 3:0, a Napoli je neočekivano izgubio pred domaćim navijačima. Parma je s 2:1 slavodobitno napustila stadion San Paolo.

Milan je na San Siru rutinski pobijedio neugodni Palermo. Aktualni prvaci Italije s tri pogotka ispratili su goste sa Sicilije i zasluženo osvojili tri boda. Rossoneri su poveli u 40. minuti utakmice. Ibrahimović je započeo akciju dobrim centaršutom, Aquilani je glavom pronašao Nocerina koji pogađa za vodstvo Milana.

S minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na odmor, a u nastavku susreta vidjeli smo još dva pogotka u režiji Milanovih nogometaša. Ibrahimović je u 55. minuti idealno proigrao Robinha koji nepogrešivo pogađa i udvostručuje vodstvo domaćih.

"Točku na i" Milanove pobjede postavio je talijanski reprezentativac Antonio Cassano u 64. minuti utakmice. Milan se ovom pobjedom maknuo od opasne zone u koju je upao nakon lošeg starta u prvenstvu.

Napoli je na San Paolu iznenađujuće poražen od Parme. Nakon prvih 45 minuta u kojima nismo vidjeli pogotke, nastavak je pružio daleko više zanimljivosti. Napoli je bio bolja momčad, dominirali su većinom susreta i imali su više prilika, no Parma je s dva pogotka "ušutkala" domaće navijače.

Gosti su poveli u 58. minuti, Massimo Gobbi dobro je iskoristio asistenciju Floccarija i tako doveo svoju momčad u vodstvo. Napoli je furiozno krenuo po izjednačenje, ali uz nekoliko promašenih prilika uspjeli su izjednačiti tek u 76. minuti. Lavezzi je bio asistent, a Mascara realizator.

Kada se mislilo da će pritisak domaćih nogometaša uroditi plodom, Sebastian Giovinco je u 83. minuti ugostio Modesta koji pogađa za konačnih 1:2.