Feyenoord preskočio Ajax

Josip Piršljin • nedjelja, 16.10.2011.

U preostalim utakmicama 9. kola nizozemske nogometne lige Feyenoord je upisao uvjerljivu pobjedu protiv pretposljednje momčadi, a slavili su još i igrači Vitessea, Rode i NAC-a.

Sastav Ronalda Koemana se nakon dva uzastopna poraza vratio na pobjedničke staze. Na svom stadionu u Rotterdamu bili su raspoloženi protiv ekipe VVV Venla kojem ne ide baš najbolje u ovoj sezoni. S nova tri boda Feyenoord je preskočio svoje rivale iz Ajaxa i trenutno zauzimaju četvrtu poziciju na prvenstvenoj tablici.

Početno vodstvo domaćoj momčadi donio je sredinom prvog poluvremena John Guidetti udarcem iz jedanaesterca. Nove loše vijesti za goste došle su u 43. minuti kada je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Nigerijac Ahmed Musa, te je Feyenoord cijelo drugo poluvrijeme imao brojčanu prednost na terenu.

Nakon samo pet minuta nastavka bilo je već 2:0, a ponovno se Šveđanin Guidetti upisao u strijelce, i to ponovno udarcem s bijele točke. Isti je igrač poslije samo dvije minute asistirao za novi pogodak Feyenoorda, a ovog puta je mrežu zatresao Karim El Ahmadi. Posao je u 83. minuti završio Rick van Haaren koji je nedugo prije ušao u igru zamijenivši strijelca trećeg gola.

Roda JC je isto tako upisala visoku pobjedu protiv ADO Den Haaga, no bila je nešto manje uvjerljiva od Feyenoorda. Gosti su šokirali domaće igrače i navijače pogotkom u prvoj minuti susreta preko Cheryja, no već u 15. minuti dolazi do izjednačenja nakon gola Malkija. U drugom dijelu Roda je riješila pitanje pobjednika, a to su joj osigurali Donald, Vormer i još jednom Malki.

Vitesse nastavlja s dobrim igrama ove sezone, te su i u ovom kolu pobijedili. Svladali su NEC u Nijmegenu s minimalnih 1:0 u susretu u kojem je sudac bio primoran isključiti čak tri igrača. Jedini pogodak djelo je Gruzijca Chanturije koji je kasnije i sam pocrvenio. Excelsior je i dalje bez pobjede ove sezone pošto su na gostovanju kod NAC-a iz Brede izgubili s 2:0. Schilder i Lurling su bili strijelci, te je Excelsior ostao prikovan za dno tablice sa samo dva boda.