Dalmatnika prva pratilja velikom dvojcu

Mišo Gulić • nedjelja, 16.10.2011.

Sedmo kolo ženskog rukometnog prvenstva donijelo nam je sigurne pobjede vodećih Lokomotive i Dalmatinke, dok je Trešnjevka očekivano slavila kod Tvina, jedine ekipe koja još uvijek nema ni bod. Zelina je nešto teže od očekivanog svladala gošće iz Umaga, dok su Samoborke kući ponijele bodove iz sraza sa Zametom. U jedinom nedjeljnom obračunu, odigranom u Rijeci, Sesvećanke su rukometašicama Orijenta nanijele četvrti uzastopni poraz i ostavile ih u "crvenoj" zoni.

Tvin Trgocentar - Trešnjevka 19:27 (9:14)

Virovitičanke ni nakon sedam odigranih kola ne znaju za pobjedu, a ovaj put bodovi su otišli na stranu Trešnjevke koja je tako došla do skora od tri pobjede i isto toliko poraza. Jedino pozitivno za Tvin bilo je početnih 1:0, a sve ostalo je otišlo na stranu gošći iz Zagreba koje su prvi dio zaključile u svoju korist, rezultatom 14:9.

Na stavka susreta bio je preslika događanja iz prvog dijela, a domaće su iz minute u minutu upadale u sve veći rezultatski minusa, sve do konačnih 19:27. Najviše zgoditaka u domaćim redovima zabila je Kožarić, njih pet, dok je s druge strane kod Trešnjevke bolja od ostalih bila Gašparović sa sedam.

Dalmatinka - Koka 28:18 (16:6)

Pločanke su nastavile sa sjajnim partijama u uvodnom dijelu sezone, a novu, petu, pobjedu su ostvarile na domaćem terenu protiv varaždinske Koke. Gošće su se prvih petnaestak minuta držale te čak i vodile 4:3 u 14., ali tada kreće serija Pločanki od 7-0, nakon čega više nije bilo povratka.

Rezultat od 16:6 na poluvremenu, na kraju je pretvoren u rutinsku i laku pobjedu od 28:18. Ponovno je dobru igru pružila vratarka Pijević s 14 obrana, dok je Kežić bila najbolji strijelac sa šest postignutih golova. Oštarijaš je za Koku postigla šest, bez opipljivije podrške svojih suigračica, stoga je visok poraz bio neizbježan.

Zelina - Umag 30:26 (12:13)

Zelina je, nakon neuvjerljivog prvog dijela, u drugom ipak uspjela slomiti otpor gošći iz Umaga te im nanijeti šesti uzastopni poraz, dok su sebi istovremeno priskrbile treću pobjedu. Domaće su olako ušle u susret s pretposljednjom ekipom Umaga, a to gošće koriste pa na odmor nose zgoditak prednosti (12:13).

Vjerojatno je domaći trener očitao bukvicu svojim igračicama na poluvremenu, jer u nastavku su gledatelji imali za vidjeti bitno bolju, iako ne odličnu, Zelinu koja je do kraja uspjela sačuvati nekoliko golova prednosti s početka drugog dijela. Domaće su predvodile Ercegovac i Stipić sa po šest golova, dok su jednak učinak polučile i gostujuće Bakša-Makovec te Jajčević.

Zamet - Samobor 21:23 (11:10)

Jedan od uzbudljivijih okršaja imale su Riječanke i Samoborke, gdje je pitanje pobjednika bilo otvoreno sve do zadnje minute. Prvi dio je protekao u izjednačenoj igri, sa stalnim izmjenama u vodstvu, da bi ipak domaće taj period igre zaključile u svoju korist, a rezultat je glasio 11:10.

Nastavak su bolje otvorile gošće koje su nakon petnaestak minuta igre imale i velikih +6 (14:20), ali domaće se ne predaju pa u zadnjoj minuti, golom Vuković, dolaze na samo minus jedan (21:22), ali sve nade potopila im je Golubić, zgoditkom nekoliko sekundi prije kraja za konačnih 21:23. Kod Zameta je naviše zabila Stakorić, četiri, a pobjedničku ekipu su predvodile Golubić i Lovrić s učinkom od osam golova.

Lokomotiva - Sinj 31:24 (15:11)

Lokomotiva je i nakon domaćinstva Sinju, očekivao, ostala neporažena i sa stopostotnim učinkom drži čelo ljestvice. Nakon dvadesetak minuta igre semafor je pokazivao 14:6 u korist Lokomotive, ali borbene Sinjanke do poluvremena uspjevaju smanjiti na prihvatljivih 15:11.

Iako su domaće početkom drugog dijela ponovno povele s uvjerljivih 23:15, gošće se ni tada nisu predavale pa su u 51. imale minus od tek četiri gola (25:21). Konačan rezultat nakon 60 minuta igre glasio je 31:24, Lokomotivi dovoljno za nove bodove, a Sinjankama dobar poticaj pred nove prvenstvene obveze. Prvo ime kod Lokomotive bila je Pasarić sa sedam, dok je kod ekipe Sinja Poljak zabila pet zgoditaka.

Orijent - Sesvete Agroproteinka 26:29 (13:12)

Rukometašice Orijenta su na domaćem parketu poražene od gošći iz Sesveta, a to im je već četvrti poraz u nizu pa su i dalje ostale u opasnoj "crvenoj" zoni. Susret su bolje otvorile gošće koje su veći dio prvog dijela imale prednost, ali pred odlazak na odmor domaće rade seriju 4-0 i tako na predah odlaze s prednošću od 13:12.

Domaće nastavljaju s odličnom igrom pa u 35. bilježe prednost od 16:12, ali onda neobjašnjivo staju te dozvoljavaju Sesvećankama njihovu 5-0 seriju pa su u posljednjih desetak minuta ulazi potpuno izjednačeno. Ipak, u samoj završnici više strpljena su imale gošće pa upisuju pobjedu od 26:29. Odlične su kod Orijenta bile Šuster s devet i Milosavljević s osam zgoditaka, dok je kod ekipe Sesveta najbolja bila Franković sa sedam postignutih golova.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 21:25
    da li su 'velike igračice' orijenta opet pokazivale srednji prst protivnicama ?...............a trener pe.erčić je , valjda učio sudce suđenju..........