Arena 19:27 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka rutinirano do bodova

Mišo Gulić • utorak, 25.10.2011.

Podravka je u Puli odradila zaostali susret sedmog kola te rutiniranom pobjedom i dalje ostala na stopostotnom učinku, a susret je Koprivničankama poslužio i kao pretposljednja priprema pred subotnji okršaj s Larvikom u Ligi prvakinja.

Arena - Podravka 19:27 (11:17)

Pula, Dom sportova Mate Parlov
Suci: Saša Brkić i Zvjezdan Utješinović

Arena: Dukić (9 obrana), Mandić (2), Vukić, Gaborović (1), Kiridžić (8), Muratagić, Milošević (1), Gavranić (7), Bradarić, Šabić, Jelčić (1 obrana), Mudronja.
Trener: Neven Hrupec

Podravka: Žderić (8 obrana), Čović, Kožnjak (5), Pongrac (2), Petković (1), Gaće (4), Damjanović (2), Milanović Litre (3), Dragišić, Jelčić, Havić (1), Tatari (3), Horvat (1), Pušić-Koroljević (8).
Trener: Nedeljko Lalić

Nakon relativno izjednačenog početka, Podravka je polako gradila prednost, no domaće se nisu predavale pa su nakon 20 minuta bile u minusu od tek tri pogotka (7:10).

Podravkašice su potom ubrzale igru, iskoristile nekoliko grešaka domaće ekipe te do poluvremena napravile prednost od 17:11. Odlična je u tom periodu bila Maja Kožnjak s četiri zgoditka, a s druge strane dobro je parirala i najbolja domaća igračica, reprezentativka Tanja Kiridžić.

Golom Nikice Pušić-Koroljević na otvaranju drugog dijela gošće odlaze i na +7(11:18), ali ponovno se domaće vraćaju, ovaj put na krilima Tine Gavranić, i u 48. minuti dolaze na tek -4 (16:20).

Puljanke su četiri minute potom imale isti minus (18:22), ali potom fizički padaju te do kraja zabijaju tek jedan zgoditak pa Podravka upisuje naoko uvjerljivih 27:19.

S obzirom da ih u subotu, u okviru četvrtog kola Lige prvakinja, očekuje sudar s Larvikom, Koprivničanke će već u četvrtak odraditi susret osmog kola i ugostiti ekipu Zelinu, dok će Arena u subotu put Rijeku na ogled sa Zametom.