Regionalna liga, 7. kolo, 25.10.2011, 16:30 h
RK Zagreb 36:31(17:15) Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

CO Zagreb nadigrao Vardar

iz Kutije šibica: Damir Žbulj, Zvonka Keliš • utorak, 25.10.2011.

U susretu sedmog kola regionalne SEHA lige, Croatia osiguranje Zagreb stigao je do sigurnog i uvjerljivog slavlja nad solidnom makedonskom ekipom Vardara. Nakon samo dva pogotka viška na poluvremenu, u nastavku susreta bolja igra rezultirala je i uvjerljivijim vodstvom, bilo je i sedam golova prednosti, a susret je na kraju završen 36:31.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - VARDAR 36:31 (17:15)

ZAGREB, Kutija šibica; Gledatelja: 500

Suci: Pandža / Šatordžija

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (11 obrana), Pešić (4 obrane); Brozović 2, Vukić 1, L. Šprem 1, Horvat 6, Matulić 4, Marić 2, Gal 3, Kopljar 5, Stepančić 3, T. Valčić 3, Gojun, Špiler 2, Balić 1, J. Valčić 3
Trener: Ivica Obrvan

Vardar: Abadžić 12, Stoilov 4, Oileski 2, Markoski 1, Nikolić 2, Simović 4, Doder 2, Vujović, Sobol 3, Petrić 4, Jovčevski 2, F. Lazarov 7, Georgievski, Abutović, Angjelovski, Chanevski
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: CO Zagreb: 4/6; Vardar: 4/8

Isključenja: CO Zagreb: 12 min; Vardar: 6 min

Manje od tri dana nakon velikog emocionalnog i fizičkog pražnjenja u utakmici Lige prvaka s Barcelonom, rukometaše Croatia osiguranje Zagreba dočekala je utakmica SEHA regionalne lige. U sedmom kolu u Kutiju šibica stigao je Vardar, koji je s tri boda, ali i dvije utakmice više od CO Zagreba bio na vrhu poretka pred početak ovog dvoboja.

Na parket Kutije trener Zagrebaša, Ivica Obrvan poslao je dosta jak početni sastav, sa Šegom na vratima, Horvatom i Vukićem na krilima, Marićem na crti, dok su na vanjskim pozicijama bili Kopljar te braća Tonči i Josip Valčić, koji je na poziciji srednjeg mijenjao Ivana Balića.

Domaći sastav od početnih minuta bio je u minimalnom vodstvu, Horvat, Josip Valčić i Marić su bili precizni, ali i gosti su držali priključak pa je na isteku pete minute na semaforu je bilo 3:2. Zagrebaši su u narednim minutama imali većinom po dva pogotka prednosti, a u desetoj minuti, prvim golom Kopljara rezultat je 7:5.

U sličnom ritmu nastavilo se u idućim minutama, prvo isključenje na utakmici vidjeli smo u 15. minuti, kada je na dvije minute prisilnog odmora morao gostujući igrač Abutović, ali domaći rukometaši nisu na najbolji način iskoristili brojčanu prednost pa je i dalje ostalo samo plus dva.

Na isteku 19. minute prvi put je tri razlike za Zagrebaše, strijelac je bio Joso Valčić, ali već u idućem napadu sedmerac radi Gal, zaslužio je i dvije minute kazne, pa gosti love priključak. U posljednjih pet minuta prvog poluvremena priliku su dobili i mladi Lovro Šprem i Jerko Matulić na krilima, koji je dobro iskoristio pruženu minutažu, zabivši pogodak i iznudivši sedmerac.

No, pred sam kraj poluvremena, u 28. mintui, prežestok je u obrani bio Gojun, i njemu su suci pokazali dvije minute kazne, a gosti koriste prednost i golom Sobola iz kontre izjednačuju rezultat na 15:15.

Zagrebaši ipak ozbiljnije ulaze u završnicu, vratio se isključeni igrač, a Horvat svojim šestim pogotkom postavlja na 17:15, kako se i otišlo na odmor. Šego je odradio odličan posao na vratima, skupivši u prvih 30 minuta devet obrana, a kod gostiju najviše se u prvom dijelu istaknuo Filip Lazarov, koji je Zagrebovu mrežu tresao pet puta.

U nastavku utakmice na parketu se pojavio i Ivano Balić, koji je čitavo prvo poluvrijeme odgledao s klupe, što se odmah vidjelo u igri Zagrebaša. Priliku su i u nastavku dobili Matulić i Šprem, koji je obrani 5-1 igrao prednjeg, dok je veću minutažu dobio i Mađar Gal, koji se istaknuo s nekoliko odličnih akcija.

U 37. minuti golovima Kopljara i Gala CO Zagreb je otišao na šest razlike, 24:18, a tu prednost s lakoćom je održavao i u narednim minutama.

Priliku je u posljednjih 20-ak minuta dobio na vratima i Ivan Pešić, određenu minutažu dobio je i Stepančić, a na isteku 45. minute, golom Vukića, odlazi se i na najvećih, do tog trenutka, plus sedam. Bilo je 29:22.

S visokom prednošću Zagrebaša ulazi se i u posljednjih desetak minuta utakmice, a susret je mirno priveden kraju te završen rezultatom 36:31.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Horvat sa šest postignutih golova, Kopljar je zabio pet, dok je mladi Matulić dodao četiri. Šego se zaustavio na 11 obrana. Kod gostiju Filip Lazarov zabio je sedam pogodaka, dok je vratar Abadžić uhvatio 12 lopti.

• cimbo26.10.2011. u 13:44
    Zagrebi golmani su za onu stvar, jedini golman koji je nešto vrijedio je bio Škof. Siguran sam kada bi imali golmana koji može na svakoj tekmi obraniti desetak udaraca da bi Zagreb redovito bio u 1/2 lige prvaka.
    cimbo
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 11:06
    pleniglacial...pratim rukomet prilično puno i ne kažem da je Markotić loš igrač dapače odličan je u napadu i protiv Zagreba se uvjek pokazao u pravom svijetlu al' za obrambene zadatke se nebi složio s tobom, za Markotića i nebi baš reko da je solidan u obrani (to je mišljenje) dok s druge strane u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 10:33
    smqeen....ako pratiš rukomet (ne samo zagreb), i ako si gledao nexe ikada, onda ne bi rekao da je kopljar bolji od markotića u obrani, jer mali markotić igra solidno u obrani. OK, nema 209cm kao kopljar, ali nije baš ni nizak (193cm). pored toga, puno je 'zbijeniji', građa mu je jača, jače ulazi u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.10.2011. u 21:33
    Ovako on i Balić su zajebali zadnji napad, al' ajmo realno analizirat Zagreb, u njemu je Kopljar jedini šuter koji može otvorit 6-0 obranu a to smo i vidili protiv Schaffhausena pa smo tek onda uspjeli spuštat loptu za pivota, al' je problem kaj je to vidila i Barca koja je postavila prvo Jerenmya... [više na forumu]
  • Pezer25.10.2011. u 20:37
    ajde vi sto dijelite minuse jeste gledali tekmu protiv barce????Covjek je zapucao 3-4 lopte bezze,dobio bezvezna iskljucenja,dodao nekoliko netocnih lopti, a jedna od njih je i ona zadnja,koju bi Balic 90% zabio jer ga je krenulo bilo...I onda odigrao dobro protiv Vardara,svaka mu cast al od... [više na forumu]