Bosna BH Telecom 24:23 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Bosna u derbiju bolja od Borca

Zvonka Keliš • četvrtak, 17.11.2011.

Zaostali susret sedmog kola Regionalne rukometne lige donio je dvoboj bosanskohercegovačkih klubova, Bosne i Borca. Na domaćem terenu bolji su bili Studenti 24:23. Međutim, minimalnu pobjedu domaćin je na koncu nešto teže osigurao.

U zaostalom susretu sedmog kola SEHA lige momčad Borca stigla je u goste sarajevskoj Bosni. Pravom bosanskohercegovačkom derbiju na Mojmilu prisustvovalo je oko 800 gledatelja koji su se kući mogli vratiti zadovoljni nakon odlične borbe prižene na terenu. Studenti su, konačno, bili bolji 24:23.

Iako su igrači Irfana Smajlagića tijekom cijelog susreta imali rezultatsku prednost, u trenucima kada su mogli prelomiti susret ponestalo im je koncentracije te se potom stiglo do uzbudljive završnice.

Susret je bolje otvorila domaća momčad koja je na odmor otišla s tri pogotka prednosti (14:11). Sredinom drugog dijela igralo se gol za gol, a iako je domaćin u 43. minuti susreta stigao i na +4, gosti su se stalno vraćali. Tek nekoliko minuta kasnije Borac iskorištava igrača više te smanjuje zaostatak na gol razlike (21:20).

Napeto je bilo i u nastavku, naime, domaća se momčad do 53. minute ipak vraća u vodstvo, ovoga puta od tri razlike (23:20), da bi gostujući rukometaši ponovno ulovili priključak. Borac je četiri minute prije kraja imao napad za izjednačenje, no nije ga iskoristio tada već dvije minute kasnije kada Srđan Trivundža pogađa za 23:23, dok Bosnu u sljedećem napadu u vodstvo vraća Goran Gorenac. U posljednjem napadu u susretu Borac s dva igrača više pokušava izjednačiti, Obradović puca, no odličan golman Bosne, Ivan Martinović, brani njegov udarac i osigurava pobjedu svoje momčadi.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Gorenac sa šest postignutih pogodaka, a Martinović je sakupio 18 obrana, dok je najbolji kod Borca bio Trivundža također sa šest golova.