Kiel slavio teže od očekivanoga

Zvonka Keliš • četvrtak, 17.11.2011.

U sklopu 11. kola rukometne Bundeslige Wetzlaru je u goste stigao viceprvak Njemačke, no unatoč vrlo dobrom otporu domaćina Kiel je uspio, doduše teže od očekivanog, izboriti pobjedu 28:24 i uzeti nove bodove.

Njemački viceprvak, Kiel, u sklopu 11. kola rukometne Bundeslige, stigao je u goste rukometašima Wetzlara te se kući vratio s pobjedom 28:24 i novim bodovima. U Rittal-Areni u Wetzlaru domaćin je pred oko četiri tisuće gledatelja pružio itekako dobar otpor svom protivniku koji je potom teže od očekivanoga stigao do slavlja.

U susret su bolje krenuli gosti koji su poveli 3:0 da bi do sredine prvog dijela domaća momčad imala +2 i 7:5. Uslijedila je potom igra gol za gol te se od 8:7 za Wetzlar stiglo do 12:11 za Kiel. Do odlaska na odmor gostujuća je momčad postigla još jedna pogodak te je tako stigla do vodstva 13:11.

Na samom startu drugog poluvremena rukometaši Kiela otišli su na +4 (17:13). Četiri pogotka prednosti čuvali su gostujući igrači sve do posljednjih desetak minuta kada se domaći rukometaši uspijevaju približiti na tek gol zaostatka (23:22). Konačno, Kiel uzima stvari u svoje ruke te odlazi na 25:22, a nove bodove uzima pobjedom 28:24.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Filip Jicha s devet postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Wetzlara bili Kevin Schmidt, Peter Jungwirth i Kari Kris Kristjansson sa po pet golova.

Rukometaši Füchse Berlina prije nekoliko dana su, također u 11. kolu, stigli do slavlja nad Flensburgom 33:30, dok je Frisch Auf Göppingen u utorak bio bolji od Balingen-Weilstettena 22:21.

U četvrtak će, pak, na rukometne terene HSV Hamburg, naših Duvnjaka, Vorija i Lackovića, i Großwallstadt, dok će u subotu snage odmjeriti Magdeburg i Hannover-Burgdorf te Lemgo i Melsungen. Gummersbach će se suprotstaviti Hüttenbergu, a Lübbecke Rhein-Neckar Löwenu. Kolo će u nedjelju kompletirati susret Eintracht Hildesheima i Bergischera.