Löwen tijesno poražen u Lübbeckeu

Josip Tolić • nedjelja, 20.11.2011.

Subotnji program 11. kola rukometne Bundeslige donio je četiri susreta. Lübbecke je na svom parketu iznenadio favorizirani Löwen pobjedom nakon gola u posljednjoj sekundi, Lemgo i Gummersbach s četiri, odnosno tri gola viška bili su bolji od Melsungena i Hüttenberga, a Magdeburg je ponizio Hannover slaveći s čak 15 pogodaka viška.

Najzanimljivija utakmica ovog vikenda odigrana je u Lübbeckeu gdje je domaća ekipa, za koju nastupa hrvatski reprezentativac Drago Vuković, slavila protiv favoriziranog Rhein-Neckar Löwena 32:31. Cijela je utakmica protekla u tijesnom nadmetanju u kojem je prvo ozbiljnije vodstvo imao Löwen u 22. minuti (14:10). Međutim, već se do predaha ta prednost ispustila te se na odmor otišlo sa 17:17.

Löwen je držao prednost praktički čitavo drugo poluvrijeme. U nekoliko je navrata bilo tri razlike za goste, no u samoj završnici N-Lübbecke se budi i izjednačava u posljednjoj minuti, no tu nije bio kraj. U doslovno posljednjoj sekundi Daniel Svensson zabio je za 32:31 i veliku pobjedu domaćina kod kojih je najefikasniji bio Frank Löke sa šest golova, a Vuković je ubilježio dva pogotka. U redovima gostiju Ivan Čupić briljirao je sa sedam golova.

Lemgo je u svojoj dvorani protiv Melsungena slavio ne odveć uvjerljivom razlikom, no vodio je od pete minute i poslije prednost nije ispuštao. Jedina prednost gostiju bila je početnih 2:0, a domaćini su potom preuzeli inicijativu te završili prvo poluvrijeme s "plus jedan", 16:15.

Nastavak je donio sličnu priču. Lemgo se nekoliko puta odvajao, a Melsungen je blizu izjednačenju stigao u 54. minuti (28:27), no potom domaćini rade seriju 4:0 i bježe na nedostižnih četiri razlike, koliko je bilo i na kraju (34:30). Lemgo su predvodili Johansson i Hermann s po šest pogodaka, a kod Melsungena najučinkovitiji bio je Nenad Vučković s čak deset golova.

Tek treću pobjedu iz 11 susreta ubilježio je Gummersbach svladavši Hüttenberg 35:32. Prvo je poluvrijeme, međutim, obilježeno dobrom igrom gostiju koji su prvi put imali dva gola viška u 21. minuti (11:13), a jednakom je razlikom zaključeno prvih 30 minuta (15:17). Prednost Hüttenberga u drugom dijelu iznosila je tri te jednom i četiri pogotka (21:25 u 44. minuti), no Gummersbach se u osam minuta potpuno vraća i preokreće susret u svoju korist.

U konačnih 35:32 Kentin Mahé ugradio je sjajnih 12 golova, Pfahl je dodao šest, a reprezentativno krilo Vedran Zrnić šest golova. Kod poražene momčadi najefikasniji je bio Timm Schneider s devet pogodaka.

Najuvjerljiviju pobjedu zabilježili su rukometaši Magdeburga koji su u svojoj GETEC-Areni porazili Hannover-Burgdorf s čak 15 pogodaka razlike, 41:26. Razvoj situacije u prvih šest minuta, kada su domaćini napravili seriju 4:0, dao je naslutiti u rasplet ovog ogleda. U 23. minuti Magdeburg je imao devet (14:6), a nakon 30 minuta osam golova viška.

Od 35. do 41. minute domaćini rade seriju 5:0 i velikih "plus 13", koji su do kraja uvećani za još dva razlike. Među raspoloženim Magdeburgom istaknuo se Aleš Pajovič sa sedam pogodaka, a goste je predvodio Piotr Przybecki, koji je postigao gol manje.