Blaževićeva četiri nedovoljna za pobjedu

Zvonka Keliš • nedjelja, 20.11.2011.

Deseto kolo španjolskog rukometnog prvenstva donijelo je uvjerljivu pobjedu španjolskog viceprvaka, Atletico de Madrida, nad Guadalajarom te slavlje Aragona nad Alser Puerto Saguntom. Momčad Granollersa je, pak, poražena u gostima kod Cuence. U susretima Valladolida i Naturhouse La Rioje te San Antonija i Anaitasune nije bilo pobjednika.

Quabit Guadalajara - Atletico de Madrid 23:39 (9:23)

U Guadalajaru je, u sklopu desetog kola Asobala, stigao viceprvak Španjolske, Atletico de Madrid, koji se potom kući vratio s pobjedom od 16 pogodaka razlike. U susret su bolje krenuli gosti koji su poveli 10:2 te su potom samo povećavali svoju prednost na 15:5 i 17:7. Do odlaska na odmor gostujući su rukometaši riješili pitanje pobjednika vodstvom 23:9.

Atletico je u drugom poluvremenu nastavio sa svojom dominacijom te je stigao do +16 (31:15). U samoj završnici serijom od četiri pogotka gostujuća momčad osigurava pobjedu 30:23 i nova dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je bivši igrač CO Zagreba Kiril Lazarov sa sedam postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Guadalajare bili Alen Blažević, Novica Rudović i Eduardo Reig Guillen sa po četiri gola.

Caja3 Aragon - Alser Puerto Sagunto 32:23 (15:13)

Rukometaši Aragona ugostili su momčad Alser Puerto Sagunta te su na domaćem terenu stigli do uvjerljive pobjede 32:23. Zanimljivo je bilo na startu susreta u Zaragozi gdje se domaćin od protivnika nije uspio odvojiti na više od tri pogotka razlike (5:4, 10:8, 13:10). Nakon prvih 30 minuta domaća je momčad imala vodstvo 15:13.

U prvim minutama nastavka gosti odmah izjednačavaju na 15:15, no rukometaši Aragona uzvraćaju serijom 3-0 za vodstvo 19:16. Nakon 25:21 domaći rukometaši dvjema serijama, od po četiri i tri pogotka, osiguravaju pobjedu 32:23. Odlični su u redovima pobjednika bili Amadeo Sorli i Antonio Carton Llorente sa po sedam pogodaka, dok su se kod Alser Puerto Sagunta istaknuli Alfredo Sorrentino i Ignacio Moya sa po pet golova.

Ciudad Encantada - Fraikin Granollers 29:24 (13:10)

Cuenca je bila domaćin susreta između rukometaša Ciudad Encantade i Granollersa u kojem se boljom pokazala domaća momčad slavljem 29:24. Na samom startu prvog dijela domaćin je poveo 6:3, a ubrzo je stigao i do 10:6. Gosti su do kraja prvog poluvremena smanjili zaostatak na tri gola razlike te se tako na odmor ide s vodstvom Cuence 13:10.

Domaća je momčad u nastavku susreta čuvala svoju prednost te je imala vodstvo 17:13 te 23:18. Konačno, pobjeda 29:24 i dva boda ostaju Cuenci. U pobjedu svoje momčadi Jorge Luis Pavan ugradio je deset pogodaka, dok je Eloy Felez Reyes za Granollers zabio pet golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Naturhouse La Rioja 30:30 (13:19)

Valladolid je u susretu s Naturhouse La Riojom pred preko dvije tisuće svojih gledatelja uspio izboriti tek bod. Gosti su u prvim minutama susreta poveli 6:3 te su s nekoliko serija ubrzo stigli i do 13:7. Prednost od šest pogodaka gostujući su rukometaši čuvali do kraja prvog dijela.

U prvih sedam minuta nastavka momčad Valladolida približila se na dva pogotka zaostatka (20:18), a do izjednačenja 24:24 stiže u 49. minuti. Po dvije serije sa svake strane do kraja susreta osigurale su neriješen rezultat 30:30 te podjelu bodova. Guillaume Joli za Valladolid je zabio 11 pogodaka, dok je Alexandre Tioumentsev za Naturhouse La Rioju zabio devet golova.

Amaya Sport San Antonio - Helvetia Anaitasuna 28:28 (14:16)

Momčad San Antonija u desetom je kolu ugostila rukometaše Anaitasune, a susret u Pamploni završio je bez pobjednika. Do vodstva 7:3 domaća je momčad stigla u prvih desetak minuta susreta da bi gosti ubrzo izjednačili na 8:8. Na kraju prvog dijela gostujući su rukometaši preokrenuli rezultat u svoju korist te su poveli 16:14.

Drugo poluvrijeme otvorio je domaćin serijom 3-0 kojom se vraća u vodstvo (17:16), no nakon novog izjednačenja slijedi napeta igra za bodove u kojoj se bolje snašao San Antonio vodstvom 28:26. Međutim, u posljednje tri minute gostujući rukometaši postižu dva pogotka za novo izjednačenje 28:28, domaći igrači ne uspijevaju zabiti nijedan gol te se bodovi na kraju dijele. Vasko Ševaljević predvodio je San Antonio sa sedam pogodaka, dok se Rolandas Bernatonis za Anaitasunu devet puta upisao u strijelce.

Nakon deset odigranih kola na vrhu se i dalje, kao jedine stopostotne momčadi, nalaze viceprvak i prvak Španjolske, Atletico de Madrid i Barcelona, sa svih 20 osvojenih bodova, a slijedi ih Ademar Leon s 15. Po 12 bodova sakupili su Valladolid, Aragon i Torrevieja, dok po 11 imaju Academia Octavio i Cuenca. Momčad Granollersa nalazi se na devetom mjestu s isto toliko osvojenih bodova, 8 ih ima Naturhouse La Rioja, dok po sedam imaju San Antonio i Anaitasuna. Na 13. mjesto smjestila se momčad Huesce s pet bodova koliko ih ima i Antequera. Guadalajara se, pak, našla na pretposljednjem mjestu s četiri boda, dok se na dnu nalazi Alser Puerto Sagunto s dva osvojena boda.