HSV i dalje stopostotan

Ivana Strahija • nedjelja, 20.11.2011.

U subotnjim utakmicama skupine C Lige prvaka HSV je došao do pobjede u Poljskoj, uz doprinos od šest pogodaka "hrvatskog trolista". Metalurg Line Červara bio pak je solidan kod kuće protiv Constante.

I nakon petog kola u Ligi prvaka HSV je ostao stopostotan, pošto je pobijedio Wislu Plock u Poljskoj. Do savršenog skora Hamburžani nisu međutim došli lako, no svom su treneru Peru Carlenu igrači ipak poželjeli uljepšati 51. rođendan, pa su dali na parketu u Plocku još malo više i ubilježili dva boda.

U napetom susretu istakla su se dva igrača, domaći golman Morten Larsen Seier te gostujući golman Dan Beutler. Ovaj prvi izluđivao je favorite iz Njemačke svojim obranama tijekom prvog poluvremena, pa se na odmor odlazi s 14:13, da bi u drugom poluvremenu gostujući golman (ukupno 23 obrane) zablistao i pomogao svojoj ekipi do serije od pet golova (16:22).

Iako s Poljaci dali sve od sebe ne bi li dostigli HSV, uspjelo im je tek doći do -3. Trener Carlen je zahvalio svojim igračima na rođendanskom poklonu i napomenuo kako do njega nije bilo lako doći: "Pascal Hens je odigrao fantastičnu utakmicu, a za mnogo postignutih golova možemo zahvaliti našoj solidnoj obrani." Domaći strateg Lars Walther pak je kazao: "Nikako nije sramota izgubiti od Hamburga. Mislim da je o pobjedniku odlučila individualna kvaliteta igrača."

Najbolji strijelac za Wislu Plock bio je Michal Kubisztal s pet golova, dok je za HSV čak osam puta pogodio Pascal Hens. Hrvatski trojac također se upisao u strijelce, Igor Vori je postigao tri, Domagoj Duvnjak dva a Blaženko Lacković jedan pogodak.

Uvjerljivu pobjedu izborila je i momčad bivšeg hrvatskog izbornika Line Červara, koja je s 25:18 bila bolja od rumunjske Constante na domaćem parketu u Skoplju. Metalurg je time ostao u utrci za prolazak u daljnji tijek natjecanja, ima tri boda manje od prvog HSV-a.

Po isteku prvih 30 minuta Rumunji su zaostajali četiri gola (12:8), no u drugom je poluvremenu Metalurg postojano povećavao razliku, sve do konačnih +7. Najbolji strijelac za Metalurg bio je Naumce Mojsovski s osam golova, dok su kod Rumunja Marius Stavrositu i Laurentiu Toma upisali po tri gola.